Dorostenecké prokletí – nájezdy!

HC Brumov – Bylnice — Dorost HCUH 4:3 sn

V sobotu zavítali naši dorostenci na neoblíbené kluziště do Brumova – Bylnice. Úvod utkání byl na tomto malém hřišti klasický, (začátek jako vždy jen pro Hradiště v 9:00 hod, druhý den už se hrálo v 10:30… zřejmě náhoda) domácí hýřili pohybem a snahou opět naše hochy zaskočit. Jenže tentokrát se naši kluci daleko lépe nachystali a v brance stál bezchybný Matyáš Mraček. Takže úvodních osm minut jsme přežili a ihned začali ohrožovat branku domácích. Už v 10. minutě mění skóre Patrik Volas po krásné přihrávce do volného prostoru Martina Bezděka – 0:1. Hosté najednou byli daleko nebezpečnější a v minutě 14. přidává naši druhou trefu Tom Stašek, opět nahrával Martin Bezděk – 0:2. V 18. minutě už se prosazují po chybě naší obrany i domácí – 1:2.

Od druhé třetiny převzal režii utkání do svých rukou hlavní rozhodčí pan Vaněk mladší. Třemi za sebou jdoucími přesilovkami posadil domácí na koně a naši chlapci se nestačili divit, za jaké zákroky byli vyloučeni. Jednu domácí využili a vzápětí přidávají další zásah a převracejí stav na svoji stranu 3:2.

Do třetí části nastoupili naši kluci plní odhodlání, že poslednímu týmu tabulky body nedají. Přestože se hlavní rozhodčí všemožně snažil tlak Hradišťanů rozbít dalšími třemi oslabeními, tak obětaví hosté vše přečkali a čtyři minuty před závěrečnou sirénou stav srovnává dnes velmi produktivní Martin Bezděk, který tečoval do šibenice střelu Kuby Valdy – 3:3.

A tak šli naši kluci po třetí z posledních čtyř zápasů do nájezdů!

1. série Martin Bezděk dává, soupeř vyrovnává.
  2. série Tom Stašek nedal, Michal Hendrych chytá
  3. série Adam Hlůšek proměňuje, Henďák opět kryje
  4. série Honza Macháň nedává, soupeř vyrovnává
  5. série Patrik Volas neproměňuje, soupeře vychytal Hendrych

A jde do tuhého, kdo z koho!

1. série Michal Hendrych chytá a Kuba Valda neproměňuje mečbol…
  2. série domácí překonávají Hendrycha a Martin Bezděk neproměňuje blafák

Opět prohráváme po nájezdech, tentokrát 3:4 po samostatných nájezdech.

Sestava Uh. Hradiště: Mraček (od 2. nájezdu Hendrych) – Pippal, Novák – Valda, Jelének – Bezděk, Hlůšek, Macháň – Kaláč, Volas, Stašek – Vogl, Střítežský

Branky Uh. Hradiště: Volas (Bezděk), Stašek (Bezděk), Bezděk (Valda)

Hvězdy utkání: Martin Bezděk, Matyáš Mraček a Jakub Valda

Slovo trenéra Miroslava Malůška: „Dobře jsme zvládli úvod střetnutí a poté tvrdě potrestali hrubky domácích. Od druhé části začal sudí tlačit káru domácích a postavil je na nohy. V poslední části jsme ale ukázali sílu a odhodlání i proti rozhodčímu. A nájezdy? Asi na ně nemáme psychickou odolnost, prohrát je třikrát za sebou není náhoda. A aspoň jednou bych chtěl, aby nám takhle pískal doma rozhodčí… Poměr vyloučených v zápase? 1 : 7“