Zasloužená výhra v Orlové

HC Orlová — Dorost HCUH 3:7 (0:3,2:1,1:3)

Ve čtvrtek dohrávali naši dorostenci utkání na ledě Orlové. Od úvodní minuty to byli hosté, kteří poctivou obranou své modré čáry a nebezpečnými výpady byli daleko lepším z obou soupeřů. A už ve 4. minutě tuto převahu zúročuje Patrik Volas, po nahrávce Jeronýma Vogla – 0:1. Počet našich šancí narůstal, ale stav mění až ve 14. minutě kapitán Jan Macháň – 0:2. Asistoval Patrik Volas. A ve 20. minutě dává razítko na naši třetinu snů Filip Kaláč, který dotlačil kotouč do branky domácích – 0:3. Asistovali Patrik Volas a Jarda Matula.

Druhá část začala stejně, jako první skončila. Martin Bezděk nepohrdl pasem Patrika Volase a tváří v tvář domácímu brankáři byl úspěšný – 0:4. Pak přišla asi jediná slabší chvilka našich chlapců a domácím se podařilo zkorigovat stav na 2:4.

Do závěrečné části však naši kluci opět vlétli jako uragán a už ve 43. minutě zvyšuje vedení Hradiště Honza Macháň, který po přihrávce Adama Hlůška z buly, vyhnal z domácí branky všechny pavouky – 2:5. Ve 49. minutě přidává další branku Patrik Volas, po asistencích Honzy Macháně a Martina Bezděka – 2:6. O minutu později snižují domácí na 3:6. Ale poslední slovo mají naši kluci, v 53. minutě uzavírá účet utkání Adam Hlůšek – 3:7. Asistenci si připsal Viktor Jelének.

Sestava HC UH: Hendrych (Uherek)- Vaščák, Novák – Pippal, Střítežský – Valda, Matula – Bezděk, Hlůšek, Macháň – Kaláč, Volas, Stašek – Vogl, Jelének

Hvězdy utkání: Patrik Volas, Jan Macháň a Adam Hlůšek

Slovo trenéra Mojmíra Nečase: „Dnes kluci podali parádní výkon ve středním pásmu a domácí jsme jasně přehráli. Mám velkou radost z dnešního výkonu Patrika Volase a Honzy Macháně, oba dnes zahráli opravdu výtečně a celý tým se přidal.“

Previous articleDorostenecké prokletí – nájezdy!
Next articleMemorandum podepsáno. Kluby v kraji udělaly další krok k prohloubení spolupráce