Dorost se s Kroměříží protrápil k vítězství

Dorost HCUH — HK Kroměříž 5:4 (1:2,2:1,2:1)

Dnes nastoupili naši dorostenci k dalšímu utkání nadstavbové části, tentokrát do Uh. Hradiště zavítal HK Kroměříž. Už před utkáním vyjadřovali naši trenéři obavy z výkonu, po včerejší urputné a vyčerpávající bitvě proti Polsku U16. Snad ani oni však asi netušili, jaké trápení celý tým čeká.

Od začátku zápasu byli hosté pohyblivější a jakoby více chtěli. Nepřesnosti a špatný pohyb Hradišťanů jim vše ještě ulehčoval, ale v naší brance stál skvělý Michal Hendrych, který držel hosty dlouho v šachu. Až v 16. minutě střelu od modré čáry tečoval vlastní obránce tak nešťastně, že skončila v naší síti – 0:1. O dvě minuty později už Kroměříž přidává další branku – 0:2.V 19. minutě se konečně prosazují i naši chlapci, kteří využívají početní výhodu. Branky dosáhl Jakub Valda za asistence Patrika Volase.

Do druhé části trenéři přeskupili jednotlivé formace a domácí hráči jakoby ožili. Ve 30. minutě se z brankoviště prosazuje důrazný Adam Hlůšek – 2:2. A za necelou minutu překonává hostujícího brankáře Tomáš Stašek, asistoval Jarda Matula – 3:2. Dvě minuty před druhou sirénou se našim chlapcům naskytla další možnost hrát přesilovou hru, ale naložili s ní tak špatně, že po obrovské hrubce jedou dva hráči Kroměříže samotní na Hendrycha a vyrovnávají – 3:3.

V závěrečné části se čekal tuhý boj, ale už po čtyřech minutách se prosazuje individuální akcí Filip Kaláč – 4:3. A za další minutu už vedeme o dva góly, Patrik Volas nepohrdl krásnou přihrávkou Tomáše Staška od zadního mantinelu – 5:3. Poté dostali hosté možnost hrát minutu a čtyřicet sekund přesilovou hru 5 na 3, ale „Henďák“ doslova čaroval a domácí tuto zkoušku přestáli bez úhony. V minutě 58. si Michal Hendrych vybral asi jedinou slabší chvilku v utkání a propustil lehkou střelu od modré čáry. Naštěstí to byla branková tečka za celým utkáním a naši kluci se tak doslova protrápili ke třem bodům!

Sestava HC UH: Hendrych ( Mraček) – Vščák, Novák – Pippal, Matula – Valda, Jelének – Bezděk, Hlůšek, Macháň – Střítezský, Volas, Stašek – Horský, Kaláč, Vogl

Branky UH: Valda (Volas), Hlůšek, Stašek ( Matula), Kaláč, Volas (Stašek)

Hvězdy utkání: Michal Hendrych, Filip Kaláč a Jakub Valda

Slovo trenéra Mojmíra Nečase: „Víme, že dvě utkání za sebou nám vůbec nevyhovují a dnes se to potvrdilo snad i víc, než jsme čekali. Musím ale kluky pochválit, ačkoliv se nám vůbec nedařilo, tak jen vůlí a bojovností jsme tři body získali. Fantastickou fazonu ukázali oba brankáři, jak včera Maty Mraček, tak dnes Michal Hendrych.“