Proti Znojmu – za velkou dřinu tři body!

Uh. Dorost HCUH — HC Orli Znojmo  3:2 (0:0,2:0,1:2)

Branky a asistence domácích: Bezděk (Vaščák), Mimochodek (Bezděk) a Vaščák (Bezděk, Hlúšek)

Sřely  42:26

Sestava UH:   Mraček (Hendrych), Valda – Střítezský, Vaščák – Jelének, Man – Novák, Bezděk – Hlůšek – Stašek, Macháň – Kaláč – Mimochodek, Mišturik – Pippal – Žák

Už v neděli sehráli naši dorostenci další utkání na domácím ledě, tentokrát jim byli soupeři znojemští Orli. Oproti sobotě již trenéři mohli počítat se třemi kompletními formacemi, protože do sestavy mohli zařadit i starší žáky, kteří odehráli svoje utkání v sobotu.

Úvodní třetina byla zcela vyrovnaná a branek se diváci nedočkali, přestože příležitosti si vytvořily oba týmy. Jak Matyáš Mraček v domácí brance, tak hostující golman, byli bezchybní.

Od úvodu druhé části jakoby Hradišťané podřadili a začali si vytvářet jednu příležitost za druhou. Už ve 24. minutě se poprvé mění skore, Martin Bezděk byl autorem přesilovkové  branky, po přihrávce Matyáše Vaščáka – 1:0. Přesně v polovině utkání, měli možnost srovnat z trestného střílení hosté, kdy domácí jen faulem řešili brejk hostů. Matyáš Mraček však i tuto možnost znojemských bezpečně vychytal. Ve 34. minutě už  na 2:0 zvyšuje Štěpán Mimochodek po nádherném pasu od Martina Bezděka. Do konce druhé periody už se stav nezměnil a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro naše chlapce.

Ve třetí části se opět hrála vyrovnaná partie a hostům se daří snížit na 2:1, když ve 46. minutě využívají přesilovou hru. Naštěstí pro domácí, již za dvě minuty vrací dvoubrankové vedení na naši stranu nekompromisní ranou od modré čáry Matyáš Vaščák po přihrávkách Martina Bezděka a Adama Hlůška. Naši kluci tak dávají již pátou branku v přesilovce za tento víkend!! Sedm minut před koncem se podařilo hostům opět snížit a vypadá to na velké nervy – 3:2. Hradišťané však velmi zkušeně tento stav udrží až do závěrečné sirény, přestože hosté hráli poslední minutu bez brankáře. Takže za tento víkend získáváme plný počet šesti bodů hlavně za velkou bojovnost a týmového ducha.

Nej hráči:  Martin Bezděk, Matyáš Vaščák a Matyáš Mraček

Slovo trenéra Mojmíra Nečase: „Kluci nám udělali velkou radost, že jsme získali šest bodů za víkend. Je velmi těžké hrát bez tří stabilních centrů, ale hoši se neuvěřitelně semkli a dokázali asi všem, že konečné třetí místo v tabulce nechtějí nikomu přenechat. Pochvala opravdu patří všem hráčům.“

Previous articleAž poslední třetina s Kroměříží znamenala tři body!
Next articleDorost schytal v Brumově osmičku!