Až poslední třetina s Kroměříží znamenala tři body!

Dorost HCUH — HK Kroměříž 6:4
(2:2,1:2,3:0)

Branky a asistence domácích: Mimochodek (Stašek), Stašek (Hlůšek), Pippal (Vaščák, Hlůšek), Mimochodek(Hlůšek), Žák (Stašek) a Vaščák (Mišturik)

Sestava UH:   Hendrych, Valda – Vaščák, Man – Novák, Bezděk – Hlůšek – Stašek, Mišturik – Žák – Mimochodek, Pippal – Střítezský

V sobotu nastoupili naši dorostenci na domácím ledě proti HK Kroměříž. Utkání začali lépe hosté, neboť v domácí sestavě chybělo hned šest hráčů základní sestavy. Jen 12 statečných s Michalem Hendrychem v brance mělo hned v úvodní části s kroměřížskými velké starosti. Již v 8. minutě se mění stav, to když po několika těžkých střelách „Henďák“ poprvé kapituluje – 0:1. V polovině první části však vyrovnáváme při početní výhodě, když Štěpán Mimochodek tečuje střelu Toma Staška – 1:1. Hosté jsou ale stále aktivnější a v 11. minutě využívají další svoji příležitost – 1:2. V první části naši chlapci určitě nehrají ve své obvyklé pohodě, ale i přesto se v 16. minutě dočkávají vyrovnání, když krásnou individuální akci ve vlastním oslabení proměňuje Tomáš Stašek – 2:2.

Ve druhé části už naši chlapci přeci jen ožívají a vyrovnávají hru. I tak jdou ale hosté opět do vedení, když snad třetí dorážkou na brankovišti upravují na 2:3. Zlepšený výkon domácích však je očividný a už za dvě minuty při další přesilovce vyrovnává Vojta Pippal po přihrávkách Matyáše Vaščáka a Adama Hlůška – 3:3. Další šance naši chlapci nevyužívají a v poslední minutě druhé dvacetiminutovky proměňuje svou přesilovou hru také Kroměříž – 3:4.

Do poslední části vlétli už naši hoši s velkým odhodláním zvrátit výsledek na svoji stranu. Ve 46. minutě vyrovnává svým druhým gólem v utkání Štěpán Mimochodek po krásné přihrávce Adama Hlůška – 4:4. Od této chvíle začíná velké dobývání kroměřížské branky, v 50. minutě strhává vedení na naši stranu poprvé v utkání Alan Žák po přihrávce Tomáše Staška – 5:4.Za další tři minuty už vedeme o dvě branky, další početní výhodu využívá bombou od modré čáry Matyáš Vaščák po přihrávce Ondry Mišturika a upravuje na konečných 6:4 pro naše barvy.

Nej Hráči: Štěpán Mimochodek, Tomáš Stašek a Matyáš Vaščák

Slovo trenéra Miroslava Malůška: „Velká poklona před tímto týmem, v neúplné sestavě a ještě stále prohráváme, kluci to ale nezabalí a doslova ubojujou do vítězství.“

Previous articleRodiče! Možnosti žádat finance z nadace ČOV na sociálně slabší hráče
Next articleProti Znojmu – za velkou dřinu tři body!