4. 11. 2023 18:00 Krajská Liga mužů JM a ZLK 2023/2024
1 - 3
GAME OVER

Boxscore

Branky a nahrávky: 52. Skřivánek (Řezníček) – 2. Vaculín (Klusák, Kadlic), 6. Šiller (Stiksa, Kotek), 16. Kotek (Stiksa)

HC Uherské Hradiště: P. Jakubčík — R. Tischer, Z. Fridrich, T. Beneš, O. Mišťúrik, M. Řezníček, M. Škubal — A. Witoš, V. Pippal, M. Skřivánek, J. Vogl, F. Januška, P. Kopáč, M. Bezděk, F. Petřík, J. Forman, A. Větříšek, D. Pavlůsek

HC Spartak Uherský Brod: T. Málek (M. Vrága) — J. Uhříček, O. Kollár, M. Tomek, M. Kadlčík, R. Budil — P. Vaněk, M. Bařinka, P. Kotek, M. Šiller, V. Kadlic, J. Kočica, R. Vaculín, P. Řehoř, M. Klusák, J. Bujáček, F. Stiksa

Rozhodčí: Michal Škrobák — Patrik Kunc, Josef Čaněk

Diváci: 185

Začátek utkání nám bohužel unikl. Hned ve druhé minutě nás hosté potrestali ukázkovou akcí tři na jednoho, kterou proměnili – 0:1. Utkání pokračovalo v rychlém tempu, a zejména hráč Brodu Jonáš Kočica byl velmi nebezpečný. Ve 5. minutě projel celou naší obranou, ale naštěstí naše opora v brance, Patrik Jakubčík, zabránil jisté brance. Bohužel hned po vhazování si hosté vytvořili další šanci a z obrany nám udělali cedník – 0:2. V prvních 10 minutách jsme se nedostali do kloudnější gólové šance. Ve 12. minutě však Adam Witoš nastřelil břevno po povedené útočné kombinaci. To byla velká škoda, a hned vzápětí jsme inkasovali trest za nebezpečnou hru Martina Bezděka. Hosté se v přesilovce dostali pouze k jediné střele, kterou jsme ubránili. V 14. minutě bohužel Adam Větříšek nastřelil pouze tyč, která zahřměla celým stadionem. O dvě minuty později nám nesedla nadějná kombinace mezi Martinem Bezděkem a Martinem Střivánkem, a hosté nás z protiútoku potrestali třetím gólem – 0:3. Tato třetina pro nás nebyla šťastná. V následujícím střídání čelil Patrik Jakubčík čtyřem střelám v rychlém sledu! Na konci první třetiny jsme měli konečně přesilovku. Soupeře jsme zatlačili do jejich třetiny, ale dostali jsme se pouze k dvěma střelám od obránců Robina Tischera a Zdeňka Fridricha. Hosté proti nám působili v této části hry lépe, ale skóre 0:3 bylo příliš kruté. V první třetině jsme tedy měli spoustu šancí, ale bohužel góly padaly pouze do naší sítě.

V přestávce jsme se oklepali a připravili jsme se na druhou třetinu. Ve třetí minutě jsme inkasovali trest za podražení, kdy Patrik Kopáč zabránil průniku před našeho brankáře. Bylo to přísné vyloučení a díky precizní obraně jsme hosty nepustili k větší šanci. V 7. minutě jsme dostali příležitost v přesilovce. Bohužel jsme se nedostali k výraznější střele. Avšak následně hostující kapitán Milan Šiller zbytečně fauloval Robina Tischera, a tak jsme měli další přesilovku. Tuto šanci jsme lépe využili a uzamkli soupeře v jejich pásmu, ale ani přes nadějnou střelu Patrika Kopáče jsme puk neprotlačili do sítě. V další minutě Martin Bezděk minul odkrytou branku, kterou bohužel netrefil. V polovině zápasu byl skóre stále 0:3. V 35. minutě náš kapitán protestoval proti zbytečnému vyloučení Martina Řezníčka, ale rozhodčí zůstal neoblomný. Naše obrana se však statečně bránila, a ve zbývající části přesilovky hosté ztratili pásno. Bohužel naše tým stále čekal na potřebné góly. Rozhodující okamžik přišel ve 35. minutě, kdy Robin Fischer rozehrál útočnou akci a David Pavlušek zakončil, ale gólman hostů se bezpečně postaral o obranu. Poslední minuta třetiny přinesla situaci tři na jednoho, ale náš gólman střelu bezpečně chytil.

Třetí třetina začala naší přesilovkou, ale hostující brankář si s pukem poradil. Další pětiminutovku hry  ovládli hosté. V 45. minutě se náš kapitán neprosadil střelou od modré čáry, kterou gólman hostů chytil. V 46. minutě jsme byli potrestáni dalším vyloučením za podražení. V této přesilovce jsme se dostali do nadějné akce, kdy dvěma hráči narazili na branku, ale Vojtěch Pippal bohužel branku minul. Následně ani David Pavlušek v situaci jeden na jednoho neuspěl. Emoce se začaly prosazovat až ve třetí třetině, kdy se objevily mírné šarvátky. V 50. minutě začala náš herní vzestup , nejprve jsme získali přesilovku 2+2 minut, a poté, po dalším faulu hráčů Spartaku, jsme hráli v přečíslení 5 na 3. Tuto příležitost využil Martin Skřivánek po přihrávce od Martina Řezníčka a snížil na 1:3. Bohužel to bylo z naší strany všechno co se týká skórování. V čase 58:41 jsme si vzali ještě oddechový čas a zmobilizovali síly. V čase 59:24 byl vyloučen hostující hráč Patrik Řehoř na 5 minut a do konce zápasu a soupeře jsme při hře bez brankáře zatlačili do pásma. Vytvořili jsme si velké šance, ale góly jsme již nedali.
Diváci pak mohli vidět vášnivé souboje na ledě, které se rozhořely až po závěrečné siréně.

Další utkání hrajeme za týden v Břeclavi. Doma vás přivítáme v sobotu 18. listopadu od 17:00 proti SK Prostějov 1913, velkému favoritovi soutěže. Přijďte a podpořte nás!