4. 1. 2024 18:00 Krajská Liga mužů JM a ZLK 2023/2024

Tým1st2nd3rdOTTotal
HC Spartak Uh. Brod21014
HC Uherské Hradiště20103 sn

Komentář Rudolfa Holáska

Derby utkání jsme nezačali moc dobře. Již ve 2 min. se domácí ujali vedení. To naše hráče probudilo, začali být aktivnější a dostavily se i šance. Jednu z nich se podařilo v 9. minutě proměnit, když střelcem byl Adam Větříšek a vyrovnal stav na 1:1. Hrálo se v dobrém tempu, ale oba brankáři prokázali své kvality a nic za svá záda zbytečně nepustili. Bohužel ojedinělá střela domácích od modré čáry znamenala vedení Spartaku 2:1. Ale v závěru třetiny se naši kluci pochlapili vyrovnáním na 2:2, to když se od modré čáry trefil Martin Řezníček. V první přestávce tak bylo v naší kabině veseleji.

Ve druhé části hry se hra přelévala na obě strany, ale bez větších střeleckých úspěchů. Bohužel v 39. minutě po naší zbytečné ztrátě puku v útočném pásmu se domácí Kočica prosadil v akci 2 na 1 podruhé. Přálo mu i štěstí, když se puk do branky odrazil od našeho obránce 3:2.

Do třetí třetiny jsme šli s odhodláním neprodat svoji kůži lacino. Ve 44. minutě srovnal stav na 3:3 Adam Větříšek. Dvě minuty před koncem jsme šli do oslabení, domácí si vzali oddechový čas, aby zatroubili k útoku. Ale vše si pokazili faulem. V poslední minutě jsme hráli přesilovku, vytvořili jsme si nadějné šance, ale kotouč  jsme do branky nedotlačili. Domácí golman Málek byl proti. V posledních vteřinách ještě ujel domácí Šiler, ale pozorný Patrik Jakubčík skvěle zasáhl a vytáhl jeho střelu nad branku.

V prodloužení měl velkou šanci na rozhodnutí David Pavlůsek když jel sám na branku, ale svoji šanci neproměnil. Půl minuty před koncem byl v úniku Zdeněk Fridrich, byl faulovaný, ale nařízené trestné střílení Adam Witoš neproměnil.

Šlo se do samostatných nájezdů, ale za nás byl úspěšný pouze Martin Bezděk, což na dva góly domácích nestačilo.

Vyzdvihl bych Patrika Jakubčíka, který chytal po zranění a mnohokrát nás podržel. Naše hra se každým zápasem postupně zlepšuje. Je vidět velké zlepšení, na kterém mají podíl hráči i trenér Radek Uherek. Přístup hráčů je tak příslibem do pro konec základní části a probojování se do play-off.

Trenér Radek Uherek

Herně bylo utkání vyrovnané. Ale v naší situaci je bod z Brodu málo. Mohli jsme ze zápasu vytřískat více. Kluci odvedli týmový bojovný výkon podpořený brankářem Patrikem Jakubčíkem.

Branky a nahrávky: 2. Kočica (Kužílek), 14. Klusák (Stiksa, Budil), 39. Kočica (Kužílek), rozh. náj. Šiller (TS) – 9. Větříšek (Pavlůsek, Beneš), 17. Řezníček (Větříšek), 45. Větříšek (Forman)

HC Spartak Uherský Brod: T. Málek (D. Kamenář) — J. Kužílek, J. Uhříček, O. Kollár, L. Koníček, M. Kadlčík, R. Budil — J. Bujáček, M. Bařinka, J. Kočica, M. Šiller, D. Peška, R. Vaculín, M. Kužílek, M. Klusák, F. Stiksa

HC Uherské Hradiště: P. Jakubčík (M. Šurý) — R. Tischer, Z. Fridrich, T. Beneš, M. Řezníček — F. Januška, P. Kopáč, M. Bezděk, F. Petřík, J. Koranda, A. Witoš, J. Forman, A. Větříšek, D. Pavlůsek

Rozhodčí: Martin Maťašovský — Michal Bačák, Bohuslav Maloušek