Starší žáci si z víkendového zápasového dvojkola připsali dvě porážky

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH   4:7

Sestava: Mraček, Nowak, Píppal, Novák, Volas, Kaláč, Valouch, Jelének, Maršálek, Ančík, Mištůrik, Vícha, Vogl, Koníček

Asistence: Kaláč 3, Volas

VHK VSETÍN – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ  4:7

Góly: Vícha, Volas

Asistence: Kaláč, Mištůrik

Na starší žáky čekalo tento víkend soutěžní dvojkolo, když v prvním utkání přivítali na domácím ledu sousední Uherský Ostroh. Od prvních minut se hrálo ve vysokém tempu při čemž vetší tlak jsme si dokázali vytvářet my, ale bohužel naše brankové příležitosti jsme nedokázali proměnit v gól. Hosté z Ostrohu naopak využívali rychlých přechodů do útoku, které nám dělali velké problémy a kterých naopak soupeř dokázal využit ve skórování. První třetinu jsme tedy prohráli 1:2. Ve druhé třetině pokračovalo naše trápení v zakončení a hosté znovu vyráželi do rychlých protiútoků na, které naše obrana neuměla reagovat. Hosté navíc v podstatě bezchybně své brejkové situace dokázali proměňovat v branky a tak po druhé třetině jsme prohrávali už 1:5. V poslední třetině ve snaze o skorigování nepříznivého stavu jsme hned při první přesilovce sáhli po hře v 6 bez brankáře. Tuto přesilovou hru 6 na 4 jsme dokázali využít a snížit stav utkání na 2:5. O pár minut později hosté znovu faulovali a my opět sáhli po hře v 6 proti 4 a znovu tuto přesilovou hru dokázali využit a snížit tak stav utkání na 3:5. Bohužel znovu přišlo k zaváhání v naší obraně a hosté opět odskočili na rozdíl tří branek. I závěrečný tlak už nám nebyl nic platný a přes dobrý výkon v tomto zápase jsme odcházeli z ledu poražení.

V sobotu starší žáci zajížděli na led Vsetína. I tento zápas začal ve velmi svižném tempu a k vidění byl vyrovnaný hokej. První třetina skončila nerozhodně 2:2. Ve druhé třetině byl obraz hry úplně stejný akorát domácí dokázali využit přesilovou hru a dostat se tak do jednobrankového vedení v poměru 3:2. V poslední třetině kluci ještě přidali na tempu i důrazu, vytvořili si několik brankových příležitostí, kterých opět nedokázali proměnit v gól což je naší velkou slabinou už několikátý zápas. K vyrovnání v závěru utkání nepomohla ani takřka minutová hra v šesti bez brankáře a tak jsme z ledu Valachů odcházali znovu poražení.

VIDEO ZE ZÁPASU HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH

Previous articleSmolný víkend pro mladší žáky, z ledu odcházeli poražení v zápase z Ostrohem i Vsetínem