Smolný víkend pro mladší žáky, z ledu odcházeli poražení v zápase z Ostrohem i Vsetínem

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH    1:6

Sestava: Uherek, Kaděra T., Vícha, Kaděra V., Janík, Fajkus, Kovář, Majíček, Valouch, Šupka, Krátký, Grebeníček ml., Štukavec, Grebeníček st., Dostalík, Řimák, Pražan, Pavlica

Góly: Janík

Asistence: Vícha

VHK VSETÍN – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ   6:3

Góly: Grebeníček ml., Fajkus, Janík

Asistence: Janík 2, Kaděra V.

Tento víkend měli mladší žáci na programu dvě mistrovská utkání. V pátečním zápase přivítali na domácím lede sousední Uherský Ostroh. Hosté z Uherského Ostruhu podávají v letošní sezoně velmi dobré výkony a i proto v ligové tabulce okupují 2. místo. Zápas se začal hrát hned od prvních minut ve vysokém tempu kdy hra se přelívala z jedné strany na druhou a také šance byly vidět na obou stranách. Hosté v polovině první třetiny jednu se svých šancí využili a dostali se do jednobrankového vedení, které udrželi až do konce třetiny. V druhé třetině byli hosté lepší neboť byly daleko aktivnější v bruslení, lépe kombinovali a hlavně byly důraznější v zakončení kdy se mladým hráčům z Ostrohu podařilo vstřelit 3 branky a navýšit tak stav utkání na 4:0 po dvou třetinách. V poslední třetině jsme hru opět vyrovnali a i soupeře přehrávali ale bohužel jsme nedokázali využit tlaku na hostující bránu ke vstřelení branky a naopak Ostroh dvakrát skóroval po z rychlých protiútoků. Na konci zápasu už jen upravil stav utkání svým gólem Janík na konečných 1:6.

V sobotu zajížděli mladší žáci na led Vsetína. I tento zápas začal hned od prvních minut ve vysokém tempu a k vidění byl velmi dobrý hokej na obou stranách. Bohužel i v tomto zápase se znovu projevilo naše trápení v zakončení za to co my jsme vyložené šance neproměnili domácí hráči dokázali své šance zužitkovat a po první třetině vedli 2:0. Ve druhé třetině byl obraz hry v podstatě stejný, ale i nám se podařilo dvakrát prostřelit golmana domácích když jednou se trefil Grebeníček ml. a jednou Janík. Bohužel i domácím hráčům se podařili vstřelit 3 branky, když trestali naše idividuální chyby, které pramenili z předržení puku. Po dvou třetinách by tedy stav utkání 5:2 pro domácí. V poslední třetině jsme chtěli ještě zabojovat a zvrátit stav utkání v náš prospěch. Kluci přidali na tempu, zrychlili hru a vytvářeli na soupeře neustálí tlak a bohužel i přes tři samostatné nájezdy na brankáře domácích jsme nedokázali vstřelit braku. Naše vyložené šance končili na betonech golmana, dvakrát zvonila tyčka a tak poslední třetina skončila nerozhodně 1:1 což znamenalo, že i ze Vsetínského ledu odejdeme poraženi.

VIDEO ZE ZÁPASU HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH ZDE:

Previous articleMuži i s Rosicemi na vítězné vlně
Next articleStarší žáci si z víkendového zápasového dvojkola připsali dvě porážky