Nejmenší hradišťští hokejisté se rozloučili se sezonou ziskem stříbrných a bronzových medailí

Uherské Hradiště – Parádním domácím turnajem se s letošní hokejovou sezonou rozloučili nejmenší hokejisté HC Uherské Hradiště. Kluci a holky z přípravky 2. třídy odehráli proti soupeřům zvučných jmen výborné zápasy. „Všichni podali vynikající výkony. Nejen rodičům, ale i dědečkům a babičkám ukázali, co se za celý rok naučili,“ chválil své svěřence jeden z trenérů Lukáš Kašný.

Během celého dne se na zimním stadionu v Uherském Hradišti odehrály dva turnaje – zvlášť mezi sebou soupeřily A-týmy a B-týmy. Hradišťané se postupně utkali se svými vrstevníky z Prostějova, Třebíče, Slovanu Bratislava a Piešťan. O kousíček úspěšnější byl domácí B-tým, který vyhrál tři ze čtyř zápasů, a po turnaji hráči zvedli nad hlavy pohár za druhé místo. Ani áčko ale nezůstalo příliš pozadu a také se umístilo na stupních vítězů. Jen místo stříbrných si malí hokejisté na krk pověsili bronzové medaile.

„Zvolil jsem zkrátka o něco lepší taktiku než můj kolega u áčka Peťa Štefka. Je to ale logické, protože já jsem bývalý hokejista, kdežto on je jenom fotbalista,“ smál se kouč B-týmu Jaroslav Kaláč. „Na turnaji ale vůbec nešlo o výsledky, ale o to, aby si děti dobře zahrály, což se splnilo na jedničku,“ dodal už vážněji.

Turnaj A-týmů:

Výsledky Uh. Hradiště: – Prostějov 16:4, – Třebíč 6:10, – Slovan Bratislava 9:11, – Piešťany 10:5.

Konečné pořadí: 1. Třebíč, 2. Slovan Bratislava, 3. Uh. Hradiště, 4. Prostějov, 5. Piešťany.

Sestava Uh. Hradiště A: Drexler – J. Sladký, Horák, V. Lazárik, Mareček, Mašlan, T. Kaláč, Pospíšil, Kubíček, Štefka, Jurník, Révay, Jagoš.

Turnaj B-týmů:

Výsledky Uh. Hradiště B: – Prostějov 7:3, – Třebíč 5:3, – Slovan Bratislava 6:10, – Piešťany 16:1.

Konečné pořadí: 1. Slovan Bratislava, 2. Uh. Hradiště, 3. Třebíč, 4. Prostějov, 5. Piešťany

Sestava Uh. Hradiště B: Stejskal – Sušilová, Pražanová, Ondrůšková, Fikesová, Holáňová, Sládek, Sládeček, A. Ceral, I. Ceral, Lorenc, Švajda, Baroň, Pail, L. Hruška.

Previous articleHanáci poprvé přehráli náš dorost!
Next articleStříbrná tečka dorostu na turnaji v Novém Bydžově