28. 10. 2023 17:00 Krajská Liga mužů JM a ZLK 2023/2024
5 - 2
GAME OVER

Boxscore

Branky a nahrávky: 10. Pavlůsek (Witoš, Tischer), 37. Škubal (Januška), 40. Witoš (Skřivánek, Pavlůsek), 56. Bezděk (Witoš, Skřivánek), 60. Větříšek – 32. Hlůšek (Flora, Rusňák), 56. Mika (Stránský, Holý)

HC Uherské Hradiště: P. Jakubčík — O. Mišťúrik, R. Tischer, Z. Fridrich, T. Beneš, M. Škubal, M. Řezníček — M. Skřivánek, F. Januška, P. Kopáč, M. Bezděk, F. Petřík, A. Witoš, J. Forman, A. Větříšek, D. Pavlůsek

Hokej Uherský Ostroh: J. Holý (J. Zollpriester) — A. Rusňák, A. Kukuliš, K. Man, Š. Vaněk, T. Andrýsek, L. Zalubil — M. Rauš, J. Zalubil, P. Flora, V. Mika, O. Polehňa, A. Hlůšek, P. Flora, F. Fuga, F. Stránský, V. Galuška, L. Galuška

Rozhodčí: Jakub Karpíšek — Michal Bejček, Alice Zábršová

Diváci: 120

V sobotním derby proti HOKEJ Uherský Ostroh jsme se na ledě sešli v početné sestavě s třemi kompletními pětkami. Na střídačce nemocného trenéra Lukáše Kašného zastoupil Zbyněk Pavlíček, a k dispozici byl i další kolega Jiří Číhal. Hru na ledě režíroval kapitán Robin Tischer. V brance stanul Patrik Jakubčík a hráči v poli neměli jinou možnost, než se k utkání postavit čelem.

Hosté z Ostrohu zahrozili hned v úvodu, když jel Mika sám na branku. Jakubčík ho však vychytal. Poté jsme také začali kousat a v 10. minutě jsme se ujali vedení 1:0. Domácí využili nepozornosti hostujícího brankáře a David Pavlůsek dorazil puk do brány. Hosté měli i další šance, ale Patrik Jakubčík je pochytal. Obrana nepouštěla hosty do velkých šancí. Pouze v 15. minutě hosté nastřelili tyč.

Od úvodních minut byly síly na obou stranách vyrovnané. Když bylo třeba, v brance zasáhl spolehlivý Jakubčík. Hosté plýtvali svými šancemi, což se jim stalo osudným. Náš tým byl plný energie a zápas odehrál bez váhání.

Zajímavá byla poslední desetiminutovka. Hosté stupňovali tlak, ale ztratili disciplínu a dostali se do oslabení kvůli 6 hráčům na ledě. Což ve skutečnosti ukončilo napjatý zápas tři minuty před koncem. V závěru se nám podařilo zvýšit na 4:1, po kombinaci a vyšachování domácí obrany i s brankářem, díky triu Martin Bezděk, Adam Witoš a Martin Skřivánek. Skóre se pak změnilo na 4:2, ale hostům jsme více nedovolili. Ve 58. minutě hosté odvolali gólmana a Adam Větříšek dal gól do prázdné branky a pečetil stav na 5:2.

Utkání zhodnotil Rudolf Holásek: „Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Domácí obrana, dirigovaná Robinem Tischerem, hrála výborně. Kluci makali na 100%, všichni výborně plnili pokyny trenéra Tischera. Musím kluky moc pochválit za odvedený výkon. Hráli obětavě, jednoduše a konečně jsme dávali branky po pěkných akcích. Musíme takový výkon zopakovat i v dalších utkáních.“

Věříme, že vítězná nálada bude pokračovat a kluci se ocitnou na vítězné vlně hned příští sobotu, kdy doma hostíme v sobotu 4.11. od 18:00 v dalším derby Spartak Uherský Brod.