Muži ve Velké Bíteši odehráli výborný zápas body domů ovšem nepřivezli

HC Spartak Velká Bíteš – HC Uherské Hradiště  5:2   ( 3:0 , 0:1 , 2:1 )

branky:  Zlámal , Fridrich
asistence:  Nohál 2x , Studený

Sestava HC UH:  Barvík ( Hubáček) – Lažek,Studený – Kojecký,Škubal – Fridrich,Kubal,Nohál – Zlámal,Kršjak,Foltýn – Hrabec ,Bednařík,Janíček

V sobotu 22.10.2016 naše družstvo mužů zajíždělo na led Spartaku Velká Bíteš,tedy týmu,který se stejně jako HC UH nachází ve spodních patrech tabulky a proto zápas o 6 bodů nabízel hezký hokej.

Začátek první třetiny,tedy až do smolné 4.minuty,byl jasně v naší režii,kdy jsme si vytvořili velmi slibné příležitosti a domácí k ničemu nepustili.Jednu z velkých příležitostí zahodil Nohál, když ho Kubal krásnou nahrávkou do odkryté brány vybídl ke skórování, první jmenovaný ovšem puk promách. A jak se v hokejové hantýrce říká „nedáš-dostaneš“ se opět potvrdilo když v čase 3.14 jsme nepochopitelně zaváhali při střídání,které domácí potrestali-1:0  Prakticky  ihned po vhazování v čase 3.28 ,jsme si pomoci smolné teče vstřelili vlastní gól a kluci jakoby ztratili rytmus hry-2:0 Jenže o minutu později,v čase 4.18,se do samostatného úniku dostal Fridrich,kterého domácí zastavili jen za cenu faulu a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení.Bohužel Fridrichovi v poslední chvíli před gólmanem puk poskočil a náš kapitán už blafákovou fintu nedotáhl do úspěšného konce.Když v 15 min.domácí zvýšili na 3:0,zdálo se,že naši kluci jsou zralí na ručník.
V polovině 2.třetiny, ale našel Nohál krásnou nahrávkou za beky najíždějícího Zlámala a ten ukázkovým forhendovým blafákem snížil na 3:1.  Ani ne za minutu,se k samostatnému sólu odhodlal bek Jan Lažek a domácím nezbývalo nic jiného,než opět zatáhnout za záchranou brzdu.Rozhodčí nařídil další trestné střílení v náš prospěch.Jenže Jenda Lažek ztroskotal na vyrážečce domácího brankaře,do konce třetiny gól nepadl a do šaten se odcházelo za stavu 3:1 pro domácí.
Vstup do 3.třetiny nám vyšel perfektně.V 54.minutě kapitán Fridrich snížil na 3:2 a najednou jsme byli opět ve hře.Bohužel naše zbytečné fauly,kdy jsme více jak 12.min hráli v oslabení,nás připravily o síly a možná i body.V 57.minutě domácí potrestali vyloučení Kršjaka,zvýšili na 4:2 a de facto rozhodli o výsledku.Z posledních sil,a možná i naděje,jsme zkusili power-play.Ovšem domácí potrestali naši špatnou rozehrávku v útočném pásmu a uzavřeli tak účet utkání na 5:2.
„Klukům není dnes absolutně z hlediska bojovnosti a organizace hry prakticky co vytknout, bohužel nás od začátku sezony trápí koncovka, potřebujeme spoustu šancí na jeden gól. O výsledku zápasu dnes rozhodla první třetina kdy uděláme školáckou chybu při střídání na 1:0 a nešťastná branka na 2:0 v zápětí trestuhodná chyba v našem brankovišti na 3:0, neproměněné dvě trestné střílení a nedisciplinovanost v třetině třetí kdy hrajeme 12 min ve čtyrech a 4 minuty ve třech i když kluci odehráli oslabení opravdu fantasticky stálo nás to spoustu sil, které nám chyběli v samotném závěru na zkorigování stavu. I přes prohraný zápas je potřeba kluky za předvedenou hru opravdu pochválil z chyb se poučíme a věřím, že pokud tak budeme hrát a bojovat v pátek 28.10. doma s Blanskem a 30.10. ve Vsetíně,že si ze zápasů odneseme 6 bodů a posuneme se do středu tabulky.“ věří  Bohuslav Weintritt“
Previous articleMladší žáci si v derby s Uherským Brodem s chutí zastříleli a vysoko vyhráli