Hokejové drama starších žáků v Kroměříži lépe ustálo Uherské Hradiště

Zdroj: https://slovacky.denik.cz/hokej_region/podivejte-se-hokejove-drama-zaku-v-kromerizi-lepe-ustalo-uherske-hradiste-202302.html

Velké drama se šťastným koncem pro Uherské Hradiště bylo k vidění v sobotu v Kroměříži v rámci 8. kola nadstavbové části krajské ligy starších žáků „B“, které jsme navštívili v rámci projektu Deník podporuje sportující mládež.

Domácí po celý čas dotahovali, dokonce na začátku prostřední části dokázali vyrovnat (2:2), ale na další sérii tří branek již dokázali odpovědět jen částečně, aby nakonec padli 5:6.

„Výsledek utkání v tomto věku dětí je vždy hlavně závislý na sestavách, které na sebe narazí. Já v osobním v životě jsem vítězný typ člověka, ale u dětí vím, že je potřeba je hlavně rozvíjet. Nyní není ten správný čas hrát jen na výsledky, jde hlavně o rozvoj a radost z hokeje,“ zdůraznil zkušený kroměřížský trenér Jiří Osina.

„Vždy se snažíme, aby zasáhlo maximum hráčů, kteří poctivě trénují a mají o hokej zájem. Utkání se hrálo po jarních prázdninách a tak jsme zapojili všechny hráče, kteří byli k dispozici. Stejně to tak měl i soupeř z Uherského Hradiště. Celý průběh byl relativně vyrovnaný s tím, že naše největší slabina byla v zakončení. Jinak mohu všem jen poděkovat za odvedené výkony,“ vzkázal do kabiny Osina.

Také jeho protějšek, olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek, měl radost především z přístupu a projevu svých svěřenců. „Důležité je, že kluci a holky sportují, hrají hokej. Všichni v klubu se snažíme je vést, rozvíjet, budovat zdravou závislost na sportu. Ta je u dětí, které hodně přibrzdily dva covidové roky omezení, hodně důležitá. Sport vede ke zdravému životu,“ zdůraznil Čechmánek, jenž aktuálně vypomáhá s mládeží a trénuje v Uherském Hradišti.

„Také my hráli s těmi hráči, kteří byli po prázdninách k dispozici. Byl to mix s mladšími. V zápasech se vždy snažíme, aby tvořili, zkoušeli přenést naučené věci z tréninku do utkání. Aby hráli s chutí a radostí, nebyli pod tlakem. V tomto zápase jsme vyhráli díky větší úspěšnosti v koncovce,“ dodal Roman Čechmánek.

Previous articleŠesťáci v Šumperku rozhodli druhou třetinou a s přehledem drží první příčku tabulky
Next articleS šesti juniory jsme šli do prvního zápasu play-off na Technice Brno. K vítězství bylo daleko. Reparát je v pátek 17:30 na domácím ledě