Zemřel náš trenér a legenda Českého hokeje Roman Čechmánek

Ve věku 52 let opustil náš společný hokejový svět bývalý reprezentační gólman Roman Čechmánek. Tato hokejová legenda odešla předčasně, a to v den, kdy měl koučovat další zápas.

Roman Čechmánek nezapomenutelně zapsal své jméno do historie českého hokeje. Mimořádně talentovaný brankář, který se stal součástí legendárního týmu na olympiádě v Naganu, získal tři zlaté medaile na mistrovství světa.

Jeho úspěchy se neomezily pouze na mezinárodní scénu. Roman se stal klíčovým hráčem při získávání šesti titulů v české extralize, především ve Vsetíně, kde působil v letech 1993 až 2000 a byl nedílnou součástí tehdejší extraligové dynastie.

Roman se výrazně prosadil i v prestižní NHL. Během čtyř sezón strávených v Philadelphii a Los Angeles dokázal svůj hokejový um a byl zařazen do druhého All-Star týmu NHL. Společně s Robertem Eschem obdržel William M. Jennings Trophy za nejnižší počet inkasovaných branek v sezóně 2002/2003.

Po ukončení hráčské kariéry se Roman věnoval trenérské práci, trénoval kluby jako Valašské Meziříčí a Hodonín. Jeho poslední angažmá bylo u naší mládeže v Uherském Hradišti, kde zanechal nesmazatelnou stopu v rozvoji mladých talentů.

Bohužel, smrt Romana Čechmánka přišla nečekaně a zanechává v našem hokejovém srdci velkou prázdnotu. Čest jeho památce a upřímnou soustrast jeho blízkým.

Previous articleDorost se vytáhl na Frýdek-Místek a přivezl všechny body. Hattrickem se blýskl Vojtěch Majíček
Next articleMladší žáci B tentokrát proti Beranům neuspěli