Rozloučení s Romanem Čechmánkem proběhlo na vsetínském zimním stadionu stylově a bouřlivě

Ve středu během prvoligového zápasu mezi VHK ROBE Vsetín a Baníkem Sokolov přišli fanoušci vyjádřit svůj respekt a uctít památku nedávno zesnulého reprezentačního gólmana Romana Čechmánka.
Oblečení do smuteční černé uspořádali symbolický pochod městem směrem k zimnímu stadionu Na Lapači. Na stadionu bylo připraveno pietní místo, kde mohli příznivci i veřejnost vyjádřit svou účast a zanechat vzkaz pro rodinu zesnulého gólmana.
Hráči Vsetína absolvovali rozbruslení ve speciálních dresech s jednotným číslem 23, symbolizujícím spojení s Romanem Čechmánkem. Tento rituál mají v plánu opakovat i ve Zlíně v nadcházejícím pátečním derby. Nyní nosí smuteční černou pásku a nášivku s číslem 23 na dresech po celou sezónu.
Před utkáním proběhlo na ledové ploše veřejné rozloučení dětí Romana Čechmánka s veřejností. „Přeji dobrý večer na Lapači. Děkujeme všem, kteří přišli uctít památku taťky Romana, moc si toho vážíme. Odmalička miloval hokej. Loučíme se tady, kde to měl nejradši. Navždy zůstaneš v našich srdcích tati,“ poděkovala dcera Kateřina, kterou doprovázeli bratři Roman a Jakub. .
V průběhu zápasu nechybělo ani smuteční choreo. Jeho čas nastal symbolicky ve 23. minutě utkání.
Hokejisté v Uherském Hradišti vyjádří na ledě své spojení s bývalým trenérem pomocí nálepek umístěných na svých přilbách. Tyto budou sloužit jako symbol respektu a vzpomínek na trenéra , jehož odkaz zůstane nezapomenutelný nejen v historii klubu, ale i v srdcích hráčů a fanoušků v celé republice. Jeho entuziasmus a sportovní i lidský přínos nám budou chybět.

Previous articleČtvrťáci odehráli ve Valašském Meziříčí své zápasy v oslabené sestavě a se ctí
Next articleDorost rozebral Brumov-Bylnici 9:2. David Synek vsítil hattrick. V neděli 12:30 hrajeme s Černými Vlky