10. 2. 2024 17:00 Krajská Liga mužů JM a ZLK 2023/2024

Tým1st2nd3rdTotal
HK Kroměříž45312
HC Uherské Hradiště1315

Komentář Rudolfa Holáska

Utkání u favorita v Kroměříži začali domácí lépe. Lehce si vytvářeli šance a byli lepší v pohybu. Na góly jsme dlouho nečekali. Již v 5 minutě se Kroměříž ujala vedení 1:0. Za další čtyři minuty to bylo 2:0. V 15. minutě jsme ale využili přesilovku kapitánem Robinem Tišerem. Domácí nám dokonce první třetiny jako Sborná přidala ještě dva góly.

Ve druhé třetině domácí pokračovali ve svém koncertu. Ve 22. minutě zvýšili na 5:1. Nám ovšem parádně vyšly přesilovky. Ve 26. minutě snížil Adam Witoš na 6:2. A naší třetí přesilovku využil ve 27. minutě a na 6:3 snížil Pepa Koranda. V polovině utkání ale domácí již vedli 7:3. Škoda neproměněného trestného střílení, které nezvládl Viktor Jelének. Domácích hned v vzápětí přidali další gól na 8:3. Vzorně jsme za necelou minutu využili další naši přesilovku a snížili na 8:4, kdy gól vsítil opět Robin Tischer. V závěru druhé třetiny domácí přidali ještě na 9:4 a o zápase bylo definitivně rozhodnuto.

V poslední části hry se již jen dohrávalo, když domácí kombinovali a předčili naše hráče v kombinaci i v bruslení. V 51. minutě při našem oslabení ujel Adam Witoš a snížil na 10:5. Domácí pak přidali ještě dva góly. Stínem utkání bylo brutální napadení domácího nejlepšího střelce, který brutálně napadl našeho hráče Jeronýma Vogla. Dostal trest 5+ do konce utkání a jeho případ bude řešit disciplinární komise. Tento hrubý zákrok ani nechceme na našich stránkách zveřejnit.

Trenér Radek Uherek

Zápas jsme si chtěli užít a zahrát si hokej. To že je soupeř favoritem víme. Bohužel nám hrála pouze první lajna a to je prostě málo na tým, který je aspirantem na postup do 2 ligy. Jsme na jedné lodi a všichni z nás si musí uvědomit co pro to udělali nebo neudělali. To co,ale bylo na utkání nejfatálnější, které jsem za 40 let na zimních stadiónech nazažil, byl brutální, kriminální zákrok hráče KM, který s úmyslem doslova knokautoval našeho hráče, mladý hráč nedohrál a byl hospitalizován v nemocnici. V sobotu od 17:00 máme před sebou poslední zápas před play-off – derby s Ostrohem. Budeme v něm chtít uspět.

Branky a nahrávky: 5. Zavřel (Šťastný, Matula), 9. Jelínek (Zavřel, Jergl), 16. Kaukič (Hradil, Vávra), 19. Jurča (Kaukič), 22. Matula (Jelínek, Jergl), 24. Světlík (Podešva, Strýček), 28. Hubík (Rosendorf, Světlík), 34. Světlík (Strýček, Hubík), 37. Rosendorf (Strýček, Podešva), 45. Podešva (Strýček), 53. Jurča (Matula), 55. Matula – 15. Tischer (Řezníček, Witoš), 26. Witoš, 27. Koranda (Řezníček, Jelének), 34. Tischer (Jelének), 51. Witoš

HK Kroměříž: R. Pražan (T. Fajgl) — J. Jergl, P. Augustín, L. Rosendorf, R. Šťastný, D. Opravil, P. Strýček, M. Vávra — D. Hubík, J. Jelínek, L. Kaukič, D. Matula, P. Jurča, D. Opravil, L. Světlík, J. Podešva, A. Hradil, P. Zavřel

HC Uherské Hradiště: V. Ryšavý (M. Šurý) — M. Borot, P. Kopáč, Z. Fridrich, M. Řezníček, R. Tischer — F. Januška, J. Vogl, F. Petřík, M. Skřivánek, V. Jelének, D. Pavlůsek, J. Koranda, A. Witoš

Rozhodčí: Marek Čelechovský — Radek Husák, Alice Zábršová