20. 1. 2024 18:00 Krajská Liga mužů JM a ZLK 2023/2024

Tým1st2nd3rdOTTotal
HC Uherské Hradiště32228
HC Brumov – Bylnice24117 sn

Komentář Rudy Holáska

V sobotu se na domácím ledě rozehrála rozhodující bitva o postup pro play off, kdy jsme hostili HC Brumov-Bylnice.

Utkání jsme začali velmi dobře. Již od čtvrté minuty vedeme 1:0, když se trefil David Pavlůsek. Bohužel za dvě minuty dovolila naše obrana hostům dvakrát skórovat. Naštěstí jsme se trochu zvedli při našich dvou přesilovkách 5 na 4. Nejprve v 11 minutě vyrovnal na 2:2 Viktor Jelének a ve 14 minutě vedeme po gólu AdamaWitoše 3:2. V té době jsme byli lepším týmem na ledě.

Ale druhou třetinu jsme začali naprosto špatně. Již ve 13 sekundě hosté srovnali stav na 3:3. Za další minutu 4:3, když jsme opět využili naši přesilovku, tentokrát se trefil Josef Koranda po pěkné nahrávce Martin Řezníčka. Dlouho jsme se ale z vedení neradovali. Za 23 sekund opět hosté srovnali stav (4:4). V polovině utkání jsme zvýšili Jiřím Formanem, který dorazil střelu Tomáše Beneše od modré čáry. Za dvě minuty hosté ale bohužel opět se srovnalo krok a vyrovnali na 5:5. To se po potyčkách hrálo čtyři na čtyři. Závěr druhé třetiny jsme odehráli převážně jen ve třech hráčích, rozhodčí v té době byli proti nám příliš tendenční. Škoda nastřelené tyče Jardou Mrázkem v závěru druhé části hry. Ve této třetině jsme hráli špatně v obraně a nechávali hostující hráče kombinovat v našem obranném pásmu. Z jednoznačně dobrého začátku zápasu jsme vytěžili jen minimum a nechali tím hosty převzít aktivitu.

Do 3. třetiny jsme šli s rozhodnutím zvrátit styl hry i výsledek. Deset minut před koncem krásnou střelou vsítil gól Josef Koranda a srovnal stav na vytoužených 6:6. Vypracovali jsme si několik šancí, ale gól nevsítil ani při samostatném úniku Jarda Mrázek. Jeho blafák golman hostí vykryl. V 54. min. jsme po šikovné teči Adama Bezděka po střele Adama Witoše šli do vedení 7:6. A zdálo se hotovo. Bohužel hosté opět srovnali na konečných 7:7. Naše obrana si vybrala jeden z horších dnů.

Šlo se do prodloužení a hrálo se poměrně opatrně. Branka ze hry nepadla a přišly na řadu nájezdy. My jsme proměnili dva – Martin Bezděk a Adam Witoš. Hosté jenom jednu. Definitivně jsme tak překlopili stav utkání v náš prospěch.

Tímto jsme odskočili Brumovu-Bylnici na 4 body. Budeme se i nadále snažit o co nejlepší umístění a nasazení do play-off. Za týden jedem do Blanska a pak doma hostíme Boskovice.

Branky a nahrávky: 4. Pavlůsek, 11. Jelének, 14. Witoš (Tischer), 22. Koranda (Bezděk), 29. Forman (Januška, Beneš), 51. Koranda (Witoš), 54. Bezděk (Witoš, Koranda), rozh. náj. Witoš (TS) – 6. Krůžela (Bodlák, Pavlůsek), 9. Krůžela (Pavlůsek, Vaněk), 21. Lysák (Bumbál, Vaněk), 23. Pavlůsek (Krůžela), 31. Lysák, 38. Mojžíš (Lysák), 54. Pigulevskyi (Častulík)

HC Uherské Hradiště: P. Jakubčík (M. Šurý) — M. Borot, P. Kopáč, R. Tischer, Z. Fridrich, M. Řezníček, T. Beneš — J. Koranda, D. Pavlůsek, M. Skřivánek, J. Vogl, V. Jelének, J. Mrázek, F. Januška, M. Bezděk, F. Petřík, A. Witoš, J. Forman

HC Brumov-Bylnice: V. Čada — E. Bodlák, T. Lysák, J. Vaněk, M. Mojžíš, M. Lysák, A. Pigulevskyi — T. Pavlůsek, J. Macháč, V. Sopek, L. Lysák, T. Častulík, P. Bumbál, J. Střelec, F. Krůžela, M. Ročák

Rozhodčí: Martin Hübl — Tomáš Chramosta, Miroslav Olšar