Muži na vítězné vlně, tentokrát zdolali na domácím ledě dosud neporaženého lídra tabulky Boskovice

HC Uherské Hradiště – SKMB Boskovice 6:4 ( 1:1 , 1:2 , 4:1 )

sestava HC UH : Oharek (Jakubčík) – Fridrich Z.,Lažek – Čech,Hrabec – Škubal,Lišaník- Kotačka,Fridrich D.,Červenka – Nohál,Šrenk,Rauš – Kršjak,Lašák,Forman

góly a asistence: Šrenk (Forman,Škubal) , Fridrich D. (Červenka,Lažek) , Fridrich D. (Červenka) , Fridrich D. (Červenka,Kotačka) , Nohál (Čech,Lišaník) , Šrenk

Ve 13.kole KLM se naši muži,po dvou venkovních zápasech,představili na domácím ledě,kde jsme změřili své síly s dosud neporaženými Boskovicemi. Kluci měli svému soupeři co vracet,když první vzájemný duel vyhrály Boskovice,navíc jsme byli povzbuzeni vítězstvím z Uh.Ostrohu a tak jsme chtěli bodovat i tentokrát. Vstup do utkání nám vyšel víc než perfektně….Ve 2.minutě po souhře Škubal,Forman,Šrenk,dostal puk za záda boskovického gólmana posledně jmenovaný – 1:0. Vedení jsme ovšem neudrželi příliš dlouho a již ve 4.minutě bylo srovnáno – 1:1. Po zbytek první třetiny se předvedli především oba brankaři,když dokázali likvidovat šance na obou stranách ledové plochy a střelce obou týmů přiváděli k šílenství. Druhou třetinu jsme začali v početní nevýhodě,a to hned dvojnásobné,ale naši kluci se s vypětím všech sil dokázali ubránit. Bohužel, po nenápadné akci hostí jsme ve 24.minutě inkasovali na 1:2 a hosté se dostali poprvé v utkání do vedení. Ale stejně jako my v první třetině,tak i hosté vedení neudrželi dlouho a již o minutu později, tedy ve 25. minutě bylo srovnáno zásluhou D. Fridricha – 2:2. Jenomže hosté zařadili na vyšší rychlostní stupeň a opět o minutu později, ve 26.minutě, šli znovu do vedení – 2:3. Před třetí třetinou nám bylo jasné, že pokud chceme bodovat, musíme hrát ještě více aktivněji a více se tlačit do brány. Jenomže to by jsme nebyli my, abychom si situaci nezkomplikovali. Již ve 44.minutě hosté odskočili na 2:4 a my jen ztěžka hledali nový impuls do utkání. Navíc ve 46.minutě jsme se nechali hloupě a zbytečně vyloučit a tím jsme hostům nabídli šanci na rozhodnutí, kterou naštěstí nevyužili..naopak…v našem oslabení ujel všem D. Fridrich a snížil na 3:4. Až do 57.minuty se hrálo především o střední pásmo, ale to co přišlo v následujících minutách bylo naprosto fascinující. Nejprve v 58.minutě po souhře Kotačka, Červenka, D. Fridrich vyrovnal právě náš kapitán na 4:4 a v 59.minutě přelil misky vah na naši stranu Nohál – 5:4. Zaskočení hosté si vyžádali oddechový čas, po jehož skončení odvolali svého gólmana a zkusili hru v 6 hráčích. Toho po závaru ve středním pásmu dokonale využil Šrenk a rozhodl tak o sice překvapivém, ale naprosto zaslouženém obratu a tedy i vítězství nad silnými Boskovicemi 6:4.

„Dnes nám bylo jasné, že Boskovice, které letos ještě neprohrály nepřijedou pouze na výlet. My dokázali minulý týden bodovat v Ostrohu a dnes jsme to chtěli potvrdit. Utkání se přelévalo ze strany na stranu a po druhé třetině bylo jasné, že kdo udělá chybu prohraje…Ale..klobouček před klukama..prohrávat ještě v 58.minutě 3:4 a otočit na 6:4, to tady nebylo hodně dlouho. Byl to fantastický kolektivní výkon. A myslím, že největší radost  má pokladník Jenda Lažek, který už po druhé za sebou bude kasírovat Dalibora Fridricha za hattrick“ ……řekl k utkání vedoucí týmu Michal Kmeť.

Previous articleČtvrťáci si naposledy zahráli mistrovský turnaj na malém hřišti…
Next articleMladší žáci i přes bojovný výkon na dobře hrající domácí Kroměříž nestačili