Velký třesk ve světovém hokeji? IIHF směřuje k úzkému ledu

Když poslední den juniorského šampionátu předstoupil před novináře prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel, jedno zásadní téma zastínilo všechna ostatní: IIHF vážně uvažuje o přechodu na úzké kluziště po vzoru Severní Ameriky.

„Co se mi tady líbí, to je úzký led. Pro mistrovství světa juniorů je perfektní. I když jsme já ani někteří mí kolegové nebyli jeho příznivcem, začali jsme s ním tady ve Vancouveru na olympiádě 2010, a byl to neuvěřitelný turnaj,“ řekl René Fasel.

Novinářům přiznal, že v rámci IIHF stále více a více probíhají diskuse, zda by se na 26 metrů široké ploše neměly v budoucnu hrát i šampionáty mimo americký kontinent a potažmo domácí soutěže po celém světě.

Už teď je jisté, že se na úzkém kluzišti budou konat hlavní hokejové turnaje v roce 2022 – mistrovství světa ve Finsku a olympijské hry v Pekingu. Pokud tedy na olympiádu hokejisté vůbec pojedou.

„Do budoucna je otázka jasná: Když se nejlepší soutěž na světě s nejlepšími hokejisty hraje na úzkém ledě, neměli bychom na něm hrát i my?“ uvedl Fasel.

Kompletní výpověď prezidenta IIHF najdete na videu:

Kompletní výpověď prezidenta IIHF najdete na videu

 
Previous articleSportovní masér – Nemožné provádím ihned – zázraky do týdne.
Next articleNEUVĚŘITELNÁ show v Německu: úchvatné choreo a 47 tisíc fanoušků