Hradišťané přetrhli šňůru porážek kanonádou do sítě Brumova

Tím nejlepším možným způsobem dali na sérii prážek zapomenout hokejisté HC Uherské Hradiště. Na domácím ledě nasázeli Brumovu šest branek, gólman Vlastimil Oharek navíc udržel čisté konto. Další vítězství slavili Ostrožané, naopak Broďané doma vyfasovali osmibrankový příděl.

Zvětšit fotografii
Zvětšit fotografiiDavid Šrenk (ležící na zemi) střílí čtvrtý gól do sítě Brumova, kterým vyhnal hostujícího gólmana z brány.Foto: Gabriela Nožičková

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – BRUMOV-BYLNICE 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Hradišťané doposud nastupovali ve velmi okleštěné sestavě, na Brumov měl ale kouč Zdeněk Čech k dispozici téměř čtyři kompletní formace.

„Po pauze naskočil jeden z lídrů kabiny Dalibor Fridrich a taky se nám podařilo doplnit mužstvo o kluky ze zlínské juniorky Uhříčka a Weintritta,“ vypočítal posily vedoucí mužstva Michal Kmeť.

Podle něj bylo důležité, že mužstvu parádně vyšel vstup do zápasu. Domácí totiž už ve čtvrté minutě vedli o dvě branky, a když se jim podobný kousek povedl i v úvodu druhé třetiny, bylo utkání za stavu 4:0 prakticky rozhodnuté.

„Dnes se sešla spousta věcí, které přinesly první body. Vrátili se kluci z marodky, naskočily posily a famózně zachytal Vlasta Oharek. Pevně věříme, že jsme si již vše zlé vybrali a začneme konečně pravidelně sbírat body,“ usmíval se Michal Kmeť.

Branky: 3. Pavlůsek, 4. D. Fridrich, 25. Kotačka, 26. a 34. Šrenk, 50. Červenka. Uh. Hradiště: Oharek – Lažek, Z. Fridrich, Studený, Uhříček, Kojecký, Hrabec, Hamrlík – Kotačka, D. Fridrich, Červenka – Burša, Šrenk, Nohál – Weintritt, Pavlůsek, Větříšek – Forman, Jurča, Kršjak. Trenér: Čech.

KROMĚŘÍŽ – UHERSKÝ OSTROH 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Ostrožané na začátku sezony naskočili na vítěznou vlnu, a jak se zdá, nehodlají z ní jen tak seskočit. V Kroměříži slavili již šesté vítězství v řadě. Hlavní hvězdou zápasu byl tentokrát mladíček Jakub Zalubil, který zaznamenal dvě branky.

Branky: 13. Merta, 54. Jergl – 3. a 32. J. Zalubil, 13. Mika. Uh. Ostroh: Valúch (Lekeš) – Kučera, Žabčík, D. Rauš, Nevídal, Stuchlík, Vaněk, Mika, V. Galuška, L. Zalubil, L. Galuška, Pavel Flora, Stránský, Beneš, J. Zalubil, M. Rauš (30. Machálek), Hendrych. Trenéři: Valúch, Miklík.

UHERSKÝ BROD – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:8 (1:1,0:5,1:2)

Po úvodní vyrovnané třetině přišla v prostřední části pro domácí pětiminutovka hrůzy. Hosté totiž mezi 26. a 30. minutou nasázeli pět branek a o vítězi zápasu nebylo pochyb.

Branky: 8. Bařinka, 54. Budil – 13. a 26. Bula, 27. a 45. Křenek, 29. Maštera, 29. Strnad, 30. Matov, 56. F. Střecha. Uh. Brod: Chovanec (29. Málek) – Surý, Buráň, Mojžíš, Budil, Heča, Vítek – Hladiš, Klusák, Bujáček – Mikulec, P. Vaněk, Martinec – Bařinka, D. Pavlůsek, Marek. Trenér: Kůdela. (ham)

Previous articleDorost ukončil základní část prohrou ve Frýdku 5:2
Next articleČeský hokej začal pořádat semináře pro rodiče a trenéry nejmenších hokejistů