Mercedes Pražanová a Nikol Sušilová skvěle reprezentovaly na World Select U14

Duben a květen je v hokejovém roce vyhrazen turnajům a šampionátům, nejen pro profesionální hráče, svá mistrovství mají i kluci a holky. A tak se letos opět vydal tým děvčat z kategorie U14 do Francouzského Chamonix a Megeve. Pod vedením Moniky Krčkové a Radko Křivinky se děvčata ročníku 2009, 2010 a 2011 setkaly před turnajem na tréninkovém víkendu ve Vyškově, kategorie U14 nespadá mezi oficiální svazové týmy, tak jako v jiných zemích, kde mají děvčata možnost spolu hrát na pravidelných trénincích, nebo dokonce spolu hrát i trénovat po celou sezónu. Naše děvčata tak měly k dobru pouze jeden víkendový kemp, přesto dokázaly vytvořit dobrý tým a odvedly skvělé výsledky.

Oproti loňskému mistrovství, jež bylo díky covidové epidemii, evropským mistrovstvím, čekaly letos naše slečny týmy i ze zámoří, opravdové mistrovství světa… celkem dvanáct týmů, sedm z Evropy a pět napříč Kanadou a USA.

Pro první zahajovací zápas nám los připravil Kanadský tým Pro Hockey, holky byly skvělé a dokázaly hrát celý zápas velmi vyrovnaně, po závěrečné siréně za stavu 1:1 přišly na řadu nájezdy, s těmi se dokázaly úspěšněji vypořádat hráčky Kanady, do tabulky jsme si tak připsaly bod a těšili se na odpolední zápas s Itálií. V tomto klání byla naše děvčata lepším týmem a zaslouženě vyhrála 3:0. Druhý den nás čekaly dva americké týmy, North American Prospects a Midwest Prospects. Dopolední zápolení s týmem NA Prospects přinesl pěknou podívanou, ale opět nerozhodné skóre, kdy ani jeden z týmů nedokázal vstřelil branku. A tak po závěrečném hvizdu opět přišly na řadu nájezdy, ani tentokrát se je děvčatům nepodařilo proměnit, připadl nám tedy opět jeden bod. Odpolední zápas s Midwest Prospects, prověřil naše slečny zdaleka nejvíce, skóre 2:4 znamenalo třetí prohru.

Děvčata, však chtěly postoupit ze skupiny stůj co stůj. Poslední zápas základní skupiny s týmem Draft Day vyhrály naprosto bravurně 7:2. Touto výhrou jsme si zajistili, sedmé místo a tím i postup do čtvrtfinálového boje s týmem Minnesota Prospect.

První třetina plná gólů, šancí a rychlých zvratů, kdy střídavě vedl jeden či druhý tým, poznamenal smolný, sporný gól do české branky. Do kabiny se ze dvou týmů, za stavu 3:6, lépe odcházelo soupeři. Druhá část utkání, již nedokázala na výsledku mnoho změnit, snad tomu přispělo i poněkud zvláštní hodnocení faulů, kdy jsme dobrou polovinu této třetiny hrály v oslabení. Přes veškerou motivaci a podporu od trenérů se děvčata nedokázaly uvolnit a hrát jako v první třetině, v posledních minutách padl jejich jediný gól. Čtvrtfinálem pro nás letošní šampionát skončil 4:6.

Z řad našich hokejistek se tohoto turnaje účastnily Mercedes Pražanová a Nikol Sušilová, oběma dívkám děkujeme za kvalitní a úspěšnou reprezentaci našeho klubu a věříme, že tímto pro ně světové úspěchy nekončí.

Previous articlePozvánka na valnou hromadu 17.05.2023 17:00