HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – AUKRO BERANI ZLÍN    8:6

Sestava: Mraček, Nowak, Novák, Píppal, Ančík, Volas, Kaláč, Jelének, Vícha, Mištůrik, Vogl, Koníček

Góly: Ančík 3, Volas 2, Kaláč, Mištůrik, Novák

Asistence: Volas 4, Píppal, Kaláč

V sobotu v dalším kole mistrovských zápasů přivítali starší žáci na domácím ledu extraligový Zlín. Starší žáci o víkendu postrádali tři zraněné  a dva nemocné hráče což znamenalo nastoupit proti velmi silnému soupeři ze Zlína jen v 10 hráčích. Od první minuty se hrál zápas ve vysokém tempu kdy oba týmy velmi dobře bruslili a byly důrazní v osobních soubojích. Hned ve druhé minutě dobře hrající Zlín potrestal vedoucí brankou naše malé zaváhání v rozehrávce. Hra se přelívala z jedné strany na druhou a oba týmy se dostávali do střeleckých příležitostí, které likvidovali dobře chytající golmani obou mužstev. V 9. minutě po krásné souhře Volase s Novákem druhý jmenovaný vyrovnal stav utkání na 1:1. O pár sekund později přišla opět naše špatná rozehrávka ve středním pásmu po které se dostal hostující hráč do samostatného úniku v kterém nedal našemu golmanovi šanci a znovu jsem o gól prohrávali. Pak ale přišla výborná pasáž Marka Ančíka, který během dvou minut zaznamenal dvě branky a otočil stav utkání na 3:2. Za tohoto stavu kluci ožili ještě zlepšili svůj pohyb a rázem jsme byly lepším týmem na ledě. Do konce třetiny zvýšil náš náskok na rozdíl dvou branek Kaláč. I v druhé třetině jsme pokračovali ve velmi dobré hře, kluci předváděli bojovný výkon plný pěkných hokejových akcí a po druhém dějství  svítilo na ukazateli skóre 6:3. V posledních třetině bylo vidět, že v 10 lidech oproti 15 soupeřovým nám už malinko docházejí síly a Zlínští hráči mají o něco navíc ze hry, ale i tak jsme dokázali zápas dovést do vítězného konce v poměru 8:6. Jestliže jsme se  v minulých zápasech hodně trápili v koncovce, tentokrát jsme tuto dovednost velmi zlepšili a i proto si ze zápasu odnášíme vítězství.

Za tento zápas musíme kluky velmi pochválit, zápas opravdu odmakali, vidět byla i velká chuť napravit poslední dva neúspěšné zápasy, které jsme prohráli hlavně nedůraznou koncovkou.

VÍTĚZNÁ PÍSNIČKA ZDE:

Previous articleMladší žáci si o víkendu připsali další vítězství, když na domácím ledu dokázali porazit Zlín
Next articleDerby malých hokejistů: Hradiště vs. Ostroh