V posledním dvojkole mistrovské soutěže v této sezoně si starší žáci neporadili s Brumovem ani Vídní

HC BRUMOV BYLNICE – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ    5:3

Sestava: Nowak, Mraček, Obal, Vícha, Žák, Novák, Ančík, Mikl, Mištůrik, Jordán, Koníček, Jánoš

Góly: Žák, Mištůrik, Mikl

Asistence: Mištůrik

V sobotu starší žáci zajížděli na led Brumova Bylnice. Od začátku zápasu se hrál vyrovnaný hokej obě mužstva si dokázala vytvořit během první třetiny několik dobrých brankových příležitostí z čehož jen jednu šanci dokázali využit domácí hráči a vytvořili si tak jednobrankový náskok. Druhá třetina už byla na branky bohatší, ale bohužel Brumov opět vstřelil o jednu branku více než my a tak se odcházelo do kabin za stavu 4:2 pro domácí. V úvodu poslední třetin jsme dali kontaktní gól a malinko jsme měli více ze hry, ale bohužel v koncovce se nám vůbec nedařilo. Náš tlak zabrzdilo několik vyloučení kdy nás rozhodčí až velmi přísně trestal a nás hra ve 4 stála spoustu sil, které nám v závěru utkání chyběli čehož hráči Brumova využili ke vstřelení 5  rozhodující branky.

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – EAC JUNIOR CAPITALS VÍDEŇ   3:8

Sestava: Mraček, Vícha, Obal, Vaščák, Volas, Žák, Jordán, Novák, Mištůrik, Ančík, Mikl, Třetina

Góly: Žák, Volas, Ančík

Asistence: Volas

V posledním mistrovském utkání v sezoně se starší žáci představili na domácím ledě proti zahraničnímu účastníku žákovské ligy mužstvu z Vídně. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že se chceme ze sezonou rozloučit vítězstvím, bohužel opak byl pravdou těžké sobotní utkání v Brumově klukům sebralo spoustu sil a tak od začátku až do konce byl zápas zcela v režii  hostům z Vídně, kteří v sobotu v tréninkovém tempu jednoduše porazili Uherský Brod.

Letošní sezona nám moc nevyšla vyhráli jsme jen 6 zápasů s 30 2x se remizovalo a v tabulce jsme obsadili 14 místo z 16 týmů a to přitom máme jedny z nejlepších golmanů v soutěži, ale bohužel jim kluci vzadu moc nepomohli. Pokud máme hodnotit sezonu musíme konstatovat, že ji výrazně ovlivnili dva fakty ten první je že soutěž hrají ročníky 2003,2004 a my máme jen dva domácí hráče ročníku 2003, kteří se v podstatě vůbec střelecky neprosadili a naopak mužstvo táhli hráči, Patrik Volas, který je ročník 2005 a patří ještě do kategorie mladších žáků a dokázal nasbírat 40 bodů za 19 gólů a 21 asistencí a Marek Ančík s 29 body za 15 gólů a 14 asistencí. Druhým faktem se stal malý počet hráčů v této kategorii a v podstatě všechny zápasy jsme odehráli jen na dva útoky, kdy už v posledních třetinách ubývaly síly a vetšinou inkasovali hodně branek. Upřímě jsme byly malinko nespokojeni co se týče nasazení a přístupu kluků v tréninku určitě by se měli v této činnosti v příští sezoně zlepšit!!!! Ale i přesto klukům za sezonu děkujeme neboť jsme si vědomi toho, že odehrát 30 zápasů na dvě pětky není vůbec jednoduché. My a doufáme, že i kluci už se těšíme na sezonu příští kdy budeme mít ve starších žácích k dispozici 19 hráčů a věříme, že vytvoříme mužstvo, které bude rovnocenným soupeřem každému týmu přihlášenému do ligy starších žáků. Hodnotí sezonu trenéři Bohuslav Weintritt a Richard Šebestů.

Previous articleČtvrťáci v domácím utkání s Brumovem zaspali první třetinu a náskok hostí už do konce zápasu nedokázali dotáhnout
Next articleMladší žáci i přes poslední dvě prohrané utkání udrželi v konečném součtu tabulky krásné 5. místo ze 16 týmů