Dorost a první body z Karviné!

Mladší dorost v sobotu ukořistil první mistrovské body v Karviné, kde po remíze rozhodl v nájezdech o konečném vítězství

SK Karviná – HC Uherské Hradiště 5:6 (SN)

Góly:Kovář 3, Kos 2, Kocáb 1

Sestava-Kubík, Hurdes, Andrýs, Weintritt, Kocáb, Hrabec, Kovář, Hromada, Kubeš,Tischer, Rusler

K prvnímu mistrovskému utkání odjelo mužstvo na led Karviné.Jelikož se družstvo mladšího dorostu dlouho „formovalo“ a nebylo jasné, kteří hráči jak z Uherského Brodu, tak ze Zlína v kádru zůstanou, jejich hostování se nestihlo do soutěže vyřídit, a tak jsme byli nuceni odcestovat k soupeři s torzem 10 hráčů a jedním gólmanem.

Utkání ještě ani nezačalo a už jsme pocítili snahu soupeře udělat pro vítězství vše. Na rozcvičku na ledě před zápasem se mělo jít v 10.00 jak bylo na rozpise, ovšem soupeř si to upravil na začátek utkání, aniž by nás upozornil. Do zápasu jsme tedy vstupovali po dvouapůlhodinové cestě jen s tříminutovou rozcvičkou na ledě. Ale i my jsme hned od úvodního buly ukazovali soupeři, že jsme nepřijeli prohrát. Od první minuty jsme na domácí vytvářeli tlak, který jsme hned ve 4. minutě zúročili gólem. Radost nám však nevydržela dlouho – po 40 sekundách bylo vyrovnáno a za další tři minuty jsme o gól prohrávali. Kluci se naštěstí nenechali rozhodit a do konce třetiny srovnali. Do druhé třetiny jsme naskočili ve stejném tempu, ale hned zkraje nás rozhodčí zmrazil, když poslal Hromadu na 2+10 za údajný úder na hlavu. Kluky tento výrok rozhodčích správně naštval a i v devíti dokazovali, že mají více ze hry. Po několika neproměněných šancích se ukazatel pohl až po kolotoči, který v útočném pásmu předvedla druhá pětka a zvýšila na 2:3. Znovu ale chvilka nepozornosti našeho gólmana, kterého nejvícrozhodila krátká rozcvička, znamenala vyrovnávací gól. Pak ale ukázal Gabriel Kovář své šikovné ruce a dvěma góly nás opět poslal do vedení. Kluci ale pod vidinou dvoubrankového vedení  začali malinko šetřit síly a soupeř nás tak zavřel v našem obranném pásmu. Domácí si začali v podstatě zadarmo vytvářet gólové příležitosti a jen zásluhou už „zahřátého“ gólmana Kubíka neskončily brankou. Pak ale přišly dvě obrovské chyby Kosa, který v obranném pásmu místo nahrávky volil nesmyslné kličky, při nichž mu soupeř pokaždé puk odebral a nekompromisně potrestal, čímž opětvyrovnal skóre před odchodem do kabin na 5:5. Hned na začátku třetí třetiny znovu „zaúřadoval“ rozhodčí, kdy poslal na trestnou Tischera a jak jinak než na 2+10. I tak kluci zvládali hru výborně a soupeřepřehrávali. V 10. minutě dostal od Hromady „namazané“ mezi beky Weintritt, bohužel však samostatný nájezd neproměnil. O dvě minuty později se znovu šikovně uvolnil mezi obránci Weintritt a po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení, které ovšem benjamínek mužstva trestuhodně zahodil. Rozhodčí měl zřejmě pocit, že nařízením trestného střílení domácí poškodil, a tak nás tři minuty před koncem zápasu poslal za vymyšlené fauly do tří. Toto oslabení jsme přečkali i díky tomu, že domácí tým nebyl schopný nic kloudného, čím by výrazně ohrozil naši branku, vymyslet. Vítězný gól měl 30 sekund před koncem na hokejce Rusler, když Kovář zakouzlil za soupeřovou bránou, kde se zbavil dvou obránců a před bránou našel úplně volného Ruslera, který minul prázdnou bránu. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, při kterých gólman Kubík nedal soupeřům šanci a Kovář dovršil hattricku brilantním blafákem a zajistil tak první dva body na náš účet. Nezbývá než klukům za předvedený výkon poděkovat!!!