Mladší žáci v přípravě

HC Uherské Hradiště – HK Kroměříž 3:16 (1:5,1:6.1:5)

Branky: Volas 2(Vícha), Ančík

Sestava: Mraček, Nowak – Kaláč, Ančík, Pištěk, Volas, Jakeš, Jelének, Tománek, Pippal, Třetina, Vícha, Valouch, Fryšták

Soupeř byl od začátku nad naše síly. Lépe bruslil a díky větší vůli po vítězství zaslouženě zvítězil. Náš mladý tým se teprve učí hrát velký hokej a spousta kluků a má ještě veliké mezery v základních dovednostech. Klukům, ale nechybí vůle při trénincích pracovat naplno a neustále se zlepšují. V kabině je dobrá parta s náladou, kluky hokej velice baví a tak jejich hra půjde v budoucnu určitě nahoru.

HC Uherské Hradiště – SHK Hodonín 7:12 (4:4, 1:3, 2:5)

Branky: Volas 6 (Pištěk 2, Novák), Novák (Volas)

Sestava: Mraček, Nowak – Kaláč, Ančík, Pištěk, Novák, Volas, Jakeš, Jelének, Tománek, Pippal, Třetina, Vícha, Jordán, Zatloukalová, Valouch, Fryšták, Vogl

Odveta proti týmu z Hodonína, byla zcela v jiném duchu než první vzájemné přátelské střetnutí. Naši kluci bojovali jako lvi a v prvních 15 minutách doslova přikovali soupeře k jeho brance a zaslouženě vedli 3:1. Potom ovšem polevili a po chybách v obraně soupeř do konce třetiny srovnal na  4:4. Druhá třetina byla vyrovnaná se spoustou šancí na obou stranách, ale naši kluci si asi zabalili méně střelného prachu než soupeř. V celém utkání se vyznamenávali brankáři na obou stranách a střelci pálili jednu šanci za druhou. Ve třetí třetině opět soupeř nabil ostrými a po našich chybách trestal. Všem kluků za předvedený výkon patří poklona. Musíme se z našich chyb poučit a zapracovat na tom, aby se neopakovali. Přípravné zápasy jsou hlavně o tom, abychom hlavně trenéři zjistili kdo, kde a na kterém postu hraje a na čem musíme zapracovat. Ještě jednou bych chtěl našim kluků poděkovat za bojovnost a předvedený výkon.

HC Uherské Hradiště – HK Crvena Zvezda Beograd 7:10 (5:7,1:1,1:2)

Branky: 2 Volas, 2 Vícha, Kaláč, Valouch, Novák (Jakeš,Volas,Jordán)

Sestava: Nowak, Mraček – Kaláč, Ančík, Pištěk, Novák, Volas, Jakeš, Jelének, Fryšták, Tománek, Pippal, Třetina, Vícha, Jordán, Vogl, Zatloukalová, Valouch

Mezinárodní přátelské utkání proti borcům ze Srbska bylo velice vyrovnané. Hráči si vytvořili spoustu brankových příležitostí, které ale nedokázali přetavit na góly. Zbrklost a neklid v koncovce nás provázeli celý zápas. Oproti předešlým utkáním, kdy jsme vždy hráli proti starším klukům bylo vidět, že se stejně starými hráči jsou naši svěřenci schopni hrát vyrovnanou partii. Po ospalém začátku se naši kluci zvedli a hostující tým jednoznačně přehrávali v kombinaci a soupeř více méně těžil pouze z našich chyb v rozehrávce, kdy nás trestal ze samostatných úniků. Za předvedený výkon patří všem hráčům na ledě veliká pochval od trenérů.

HC Uherské Hradiště – SHK Hodonín 2:18 (1:6,1:3,0:9)

Branky: Jakeš (Vícha), Pištěk

Sestava: Mraček – Kaláč, Ančík, Pištěk, Novák, Volas, Jakeš, Jelének, Tománek, Pippal, Třetina, Vícha, Jordán,  Zatloukalová, Valouch

Přátelské utkání proti týmu z Hodonína mělo jednoznačný průběh. Soupeř nás téměř k ničemu nepustil. Kluci se nedokázali celé dvě třetiny uklidnit a soupeř sázel jeden gól za druhým. O přestávce v kabině jsme si vše vysvětlili a probrali. Začátek 3. třetiny se hráčům povedl náramně prvních 10 minut soupeře nepustili téměř k ničemu a vytvořili si i pár slibných šancí. Napadali jeho rozehrávku, zlepšili pohyb na ledě a najednou si s nimi soupeř nevěděl rady. Bohužel se kluci po 10 minutách znovu vrátili do svých kolejí z první a druhé třetiny a závěr třetiny byl opět v rukou o něco vyzrálejšího soupeře.