Mladší žáci v derby s Uherským Ostrohem těsně vyhráli

HOKEJ UHERSKÝ OSTROH – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ      3:4

Sestava: Mraček, Novák, Obal, Vícha, Volas, Ančík, Novák, Pippal, Maršálek, Kaláč, Mištůrik, Valouch, Jánoš, Vogl, Tománek, Jelének

Góly: Volas, Ančík, Valouch, Kaláč

Asistence: Novák, Valouch

V úterý odcestovali mladší žáci k dohrávce mistrovského utkání k derby do Uherského Ostrohu. Od začátku zápasu se hrálo ve vysokém tempu a na obou týmech byla vidět velká chuť po vítězství. Kluci měli přece jenom malinko více ze hry, domácí tým přehrávali především rychlou kombinační hrou, kterou domácí hráče hlavně v útočném pásmu přečíslovali a dostávali se tak do brankových příležitostí. Naopak domácí vsadili na rychlou dlouhou nahrávku za naše obránce a i oni se tak dokázali dostat až do přímého ohrožení naší branky v které stál opět bezchybný Matyáš Mraček a první třetinu za svá záda puk nepustil. My jsme se trefili do brány soupeře dvakrát a tak po první třtině jsme měli slibný dvoubrankový náskok. Ve druhé třetině byl obraz hry stejný a hned ve druhé minutě se nám podařilo vstřelit třetí branku. Domácí tým, ale zápas nevzdal ba na opak po obdrženém gólu přidali v tempu a na chvilku byly lepším týmem čehož dokázali využit a snížit stav utkaní na 1:3. Do třetí třetiny jsme vstoupili velmi špatně a hned ve 12 sekundě domácí snížili na rozdíl jedné branky. Domácí nás po vstřelené brance dostali na chvilku pod tlak ve snaze vyrovnat, ale neustále naráželi jednak na naši dobrou obrannou hru a „betonovou zeď“ našeho golmana. V polovině třetiny jsme hru srovnali a i my jsme si dokázali vytvořit několik slibných brankových příležitostí, ale i golman ostrohu ukázal, že je pro mužstvo oporou. Čtyři minuty do konce zápasu jsme udělali chybu na útočné modré čáře kde jsme nezachytili vyhozený puk kterého se zmocnil domácí hráč najíždějící za záda obránců a svůj samostatný nájezd proměnil což znamenalo vyrovnání skóre na 3:3. Jenže domácí se nestačili ještě ani doradovat z vyrovnávající branky, když si v útočném třetině v rohu vybojoval puk Filip Kaláč a jako správný kapitán to vzal na sebe prokličkoval se až před branku a 4 gólem rozhodl o našem těsném vítězství. K vidění byl opravdu krásný zápas  oba týmy předváděli rychlí hokej s velkým nasazením. Celý tým musím za nasazení, bojovnost a předvedenou kombinační hru obrovsky pochválit.

Previous articleDorost v Novém Jičíně zahrál výborný zápas a vysoko vyhrál
Next articleMladší žáci s Valašským Meziříčím vyrovnávali až v posledních sekundách zápasu