Mladší žáci si za nedělní zápas z Hamikovem vysloužili od trenérů obrovskou pochvalu

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HO HAMIKOVO HAMULIAKOVO  5:4

Sestava: Uherek, Nowak, Maršálek, Jelének, Valouch J, Jánoš, Kaláč, Valouch M, Janík, Fajkus, Krupka, Koníček, Konečný, Kovář, Štukavec, Zatloukalová, Chripák

Góly: Valouch 2, Kaláč, Krupka, Jelének,

Asistence: Maršálek 2, Janík, Fajkus, Kaláč

V neděli mladší žáci přivítali na svém ledu tým ze Slovenska, který zatím prohrál v soutěži jen dvakrát. Kluci se, ale “ favorizovaného “ soupeře vůbec nezalekli a hned v úvodu utkání byly lepším týmem, rychle soupeře napadali a nechtěli nechat hostům jediný puk za “ darmo“.  Zodpovědně jsme hráli i do zadu a i proto se hosté objevovali před naši bránou velmi málo a když už se dostali ke střele tak v bráně stál velmi pozorný Uherek. Do vedení jsme šli už v páté minutě z hokejky kapitána mužstva Kaláče. S chutí hrající první pětka zaznamenala i druhý gól když se trefil věčný smolař Honza Valouch. Velmi dobrou hru předváděla i naše druhá pětice , která se taky postarala pár sekund před koncem už o tříbrankový náskok když se do brány Hamikova trefil Krupka. Ve druhé třetině jsme byly pořád lepším týmem, ale nedařilo se nám proměňovat nabídnuté šance čehož soupeř využil a snížil na 3:1. V samotném závěru třetiny gólem do šatny vrátil tříbrankové vedení bombou od modré čáry Jelének. I přes upozornění kluků v kabině, že zápas ještě neskončil jsme do poslední třetiny po vidinou vedení zvolnili a hosté nás potrestali třemi rychlými góly což znamenalo vyrovnání stavu utkání na 4:4. Do konce zápasu v té chvíli zbývalo 8 minut a na klukách bylo vidět, že tento zápas nechtějí prohrát a znovu začali ukazovat hostům ze Slovenska kdo je dnes na ledě pánem. Příkladná bojovnost nám byla odměnou 20 sekund před konce kdy se na brankovišti soupeře nejlíp zorientoval důrazný Honza Valouch a zajistil tak rozhodující pátý gól. Radost kluků, ale i nás trenérů byla obrovská neboť dnes kluci předvedli opravdu dobrý hokej s velkou bojovností a zaslouženě vyhráli. Do týmu mladších žáků putuje OBROVSKÁ POCHVALA.