Mladší žáci si v domácím zápase s Hodonínem prohrát nezasloužili

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – SHK HODONÍN   7:11

Sestava: Uherek, Nowak, Maršálek, Jelének, Valouch J, Kaláč, Valouch M, Janík, Fajkus, Krupka, Koníček, Konečný, Kovář, Štukavec, Zatloukalová, Chripák, Volas, Vícha

Góly: Valouch 3, Kaláč 2, Fajkus 2,

Asistence: Volas 2, Kaláč, Valouch, Kovář

V neděli přivítali mladší žáci na domácím ledě Hodonín. Zápas se začal ve vysokém tempu a hra se přelívala z jedné strany na druhou. Obě mužstva si hned od začátku vytvářela dobré brankové příležitosti a už ve čtvrté minutě s hokejky kapitána domácího celku Kaláče jsme otevřeli skóre. Jednobrankový náskok nám vydržel jen minutu neboť v bráně chyboval jinak výborně chytající Uherek a bylo srovnáno. O minutu později jsme nešťastně inkasovali znovu a hosté se tak dostali do vedení. Ale i po druhé brance hostů jsme pokračovali v dobré útočné hře kdy jsme soupeře drželi v jeho obranném pásmu a neustále dobývali jeho bránu, bohužel jsme dobré příležitosti nedokázali využit. Vyrovnání přišlo až v polovině třetiny kdy Kovář našel krásnou nahrávkou Fajkuse, který bombou k tyči nadal golmanovi šanci. Jen pár sekund na to po vhazování ve středním pásmu nechali naši obránci trestuhodně projet hráče hostí, který blafákem překonal Uherka. Další střídání zaváhala i naše první lajna, které si v obraném pásmu špatně rozebrala hráče a inkasovala gól prakticky do prázdné brány což znamenalo už dvoubrankový náskok hostí. Ani touto brankou jsme se nenechali zaskočit a pokračovali v tlaku na soupeřovu bránu. V útočném pásmu jsme předváděli pěkné kombinace kdy jsme hosty dokázali přečísloval, ale taky zahodit několik vyložených šancí. S přemíry útočné snahy jsme taky udělali několik obranných chyb na útočné modré čáře a dali tak hráčům Hodonína možnost chodit do rychlých protiútoků. Jednu z těchto našich chyb dokázal soupeř těsně před koncem první třetiny využit a v ten moment při stavu 2:5 to s námi nevypadalo dobře. V druhé třetině jsme znovu předváděli dobrý útočný hokej. A hned z kraje třetiny rozpoutal doslova přestřelku svým druhým gólem v utkání Kaláč. Vzápětí jsme znovu po hrubé chybě inkasovali. Tentokrát se z náskokem hostů nechtěl smířit Honza Valouch a dvěma rychlými brankami snížil stav utkání na rozdíl jedné branky. Pak to byly znovu hráči Hodonína, kteří využili poskytnutou přesilovou hru a znovu odskočili na rozdíl dvou gólů. Opět neuběhla ani minuta a svůj důraz v brankovišti ukázal Fajkus, který svým druhým gólem znovu upravil stav utkání na rozdíl jedné branky. Konečný brankový účet této třetiny vystavil nekompromisní střelou pod víko Valouch, který tak zaznamenal v tomto zápase hetrick. Dvě třetiny opravdu bohaté na góly znamenali nerozhodný stav utkaní 7:7. Ve třetí třetině jsme znovu zatlačili soupeře do obraného pásma a svým dobrým pohybem si vykoledovali fauly hostí a byla nám nabídnuta přesilová hra 5:3. Dobrá příležitost si vzít vedení v zápase na svou stranu. Vytvořili jme si výborné příležitosti, ale co na plat když dvakrát mineme úplně prázdnou bránu a jak se říká v hokejové hantýrce kdo nedá branku ve hře 5 proti 3 si nezaslouží vyhrát se znovu potvrdilo. Hosté “ přežili “ oslabení a dvěma rychlými góly nás potrestali. Do konce zápasu jsem bohužel inkasovali ještě dvě branky a i přes velmi dobře odehrané utkání jsme podlehli Hodonínu 7:11. Kluky je potřeba za předvedenou hru i nasazení v tomto zápase pochválit neboť tentokrát nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Hodonín vytěžil z minima maximum za to co nás trápilo zakončení a individuální chyby v obranné hře.