Mladší žáci na vítězné vlně… tentokrát porazili silnou Kroměříž

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HK KROMĚŘÍŽ   4:2

Sestava: Mraček, Obal, Zatloukalová, Volas, Novák, Ančík, Pippal, Maršálek, Vícha, Kaláč, Jelének, Jánoš, Konečný, Tománek

Góly: Volas 2, Ančík, Pippal

Asistence: Novák

V sobotu kolektiv mladších žáků přivítal na svém ledě mladé hokejisty z Kroměříže. Od začátku zápasu se hrál rychlý a pohledný hokej z obou stran. Gólové příležitosti si dokázali vytvořit jak domácí , tak hostující hráči ty , ale pochytal znovu výborně chytající brankář Mraček. Domácím hráčům chybí v zakončení větší důraz, což je velká škoda neboť se do většiny gólových příležitostí dostáváme po pěkných hokejových kombinacích a chybí tam to hlavní a to je dostat puk do brány. Proto také první třetina skončila za bezbrankového stavu. V druhé třetině jsme nepochopitelně přestali bruslil a tím jsme soupeřům nechali na ledě tolik prostoru kolik potřeboval na to aby se pohodlně dostával k naší bráně a neustále ji dobýval.  Hanáci nás tak trestali dvěma góly. Ještě před odchodem do kabin po pěkné samostatné akci snížil na 1:2 Volas. Do třetí třetiny se kluci vrátili na led s chutí po vítězství. K obratu zavelil Pippal který vzal puk za vlastní bránou projel celé hřiště a srovnal stav utkání na 2:2. Netrvalo dlouho a ve středním pásmu Volas šikovně sebral puk soupeři a ujížděl sám na bránu hostů, ale byl faulován a nařízeno bylo trestné střílení, které s ledovým klidem střelou pod víko proměnit a poslat tak domácí mužstvo poprvé v zápase do jednobrankového vedení. Naše vítězství čtvrtým gólem pečetil minutu před koncem zápasu po krásné akci celé první pětky Ančík. Kluci tak vyhráli třetí zápas po sobě za což jim patří velká pochval hlavně za bojovnost a chuti po vítězství.