Mladší žáci dovezli s třídenního turnaje v Itálii stříbrné medaile

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC WARIOR BRNO   8:1

Góly: Valouch J. 2, Volas 2, Janík, Kaděra, Kovář, Krupka

Asistence: Kaláč 2, Valouch M., Valouch J., Krupka, Zatloukalová, Fajkus

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – PINE/KALTERN   17:0

Góly: Kaláč 4, Janík 3, Volas 2, Krupka 2, Valouch J. 2, Jánoš, Maršálek, Kovář, Fajkus

Asistence: Valouch J. 4, Maršálek 3, Kaláč 2, Janík 2, Kovář, Volas, Vícha

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – JT NEUMARKT   7:1

Góly: Valouch J. 2, Volas 2, Jánoš 2, Krupka

Asistence: Janík, Valouch J., Volas, Kaděra

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – AUGSBURGER EV     10:0

Góly: Valouch J. 3, Volas 2,  Valouch M., Fajkus, Kaláč, Krupka, Kaděra

Asistence: Kaláč 3, Zatloukalová 2, Jánoš, Volas, Janík, Fajkus, Valouch M.

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC BANSKÁ BYSTRICA   1:4

Góly: Krupka

Asistence: Maršálek

FINÁLE

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC BANSKÁ BYSTRICA   5:6 po prodloužení

Góly: Valouch J. 2, Kaláč 2, Krupka

Asistence: Volas 2, Maršálek, Janík, Valouch J.

Sestava: Uherek, Volas, Zatloukalová, Kaláč, Valouch J., Janík, Maršálek, Vícha, Krupka, Kovář, Fajkus, Kaděra, Valouch M., Jánoš

Mužstvo mladších žáků se na závěr sezóny zůčastnilo třídenního zahraničního turnaje v Itálii ve městě Neumarkt. Na turnaji postupně změřili síly z mužstvem z České republiky Wariorem Brno, mužstvy z Itálie Pine/Kaltern a domácím Neumarktem z Německa Augsburgerem a Slovenským mužstvem z Banské Bystrice. Turnaj se hrál systémem každý s každým 2×20 min a podle získaných bodů se hrálo o umístění v turnaji.

Kluci odehráli velmi dobrý turnaj,  předváděli výbornou kombinační hru s celoplošným bruslením, dobrým napadáním, ale i poctivou hrou do zadu. Postupně jsme si co se výsledků týče celkem jednoznačně poradili ze soupeři z Warioru Brno, Pine/Kaltern, Neumarkt a Augsburgerem. V posledním zápase nás čekala Banská Bystrica, která ba naopak zaskočila nás svým dobrým pohybem po ledě a jen stěží jsme v první třetinu udrželi vyrovnaný stav 1:1. Ve druhé třetině byly mladíci z Bystrice lépe střelecky naladění neboť za to co mi jsme nemohli proměnit ani vyložené šance soupeř dokázal vytěžit z minima maximum a vyhrála v poměru 4:1. Banská Bystrica nám byla soupeřem i ve finálovém zápase do kterého jsme, ale vstoupili o mnoho lépe než v utkání předchozím. Od začátku jsem si vytvořili tlak v útočném pásmu kdy jsme soupeře přehrávali a do konce první třetiny si vypracovali slibný náskok v poměru 4:1. Ve druhé třetině se hra srovnala a hráči Banské Bystrice dvěma šťastný góly se dostali na rozdíl jedné branky. Pět minut před koncem utkání, ale předvedli krásnou kombinaci Valouch J. s Krupkou kdy druhý jmenovaný zvyšoval na 5:3. V tu chvíli by se mohlo zdát, že konec zápasu už si pohlídáme, jenže opak byl pravdou dvě minuty před koncem udělal Volas zbytečný faul a čekalo nás minutové oslabení čehož soupeř využil ke hře bez brankáře v 6 proti 4. Toto oslabení se nám nepodařilo ubránit a hráči Bystrice se znovu dostali na rozdíl jedné branky. Bystrica pokračovala ve Hře bez brankáře 6 proti 5, tuto přesilovku jsme úspěšně bránily, ale bohužel hokejové štěstíčko tentokrát nám nepřálo neboť jsme 3x minuli prázdnou bránu kde jsme mohli rozhodnou a naopak soupeř 7 sekund před koncem zápasu potrestal zmatek v naší obraně vyrovnávací brankou. Zklamání kluků z nezvládnutí závěru utkání bylo tak markantní, že koncentrace na 5 minutovou prodlouženou část utkání bylo minimální, čehož opět dobře naladění z vyrovnávací branky Banskobystričtí hráči dokázali využit ke vstřelení vítězné branky.

Musíme klukům smeknout velkou pochvalu za předvedenou hru v turnaji opravdu byla radost se dívat na jejich bojovnost a velmi dobrou spolupráci všech tří útoků, kdy každý hráč si plnil své povinnosti velmi dobře. Podle výsledků se může zdát, že soupeři neměli takovou kvalitu, ale není to úplně pravda musíme se opakovat a zdůraznit, že kluci všechny týmy přehrávali hlavně bojovností a souhrou. Škoda jen že jsme nezvládli ty poslední dvě minuty finálového zápasu zlatá medaile mohla byt krásná tečka za dobrou sezonou, kterou kluci letos odehráli, ale i stříbro je z mezinárodního turnaje velmi dobrou reprezentací Uherskohradišťského hokeje shodují se trenéři Bohuslav Weintritt a Richard Šebestů.

Previous articleTřeťáci na 2. ročníku domácího turnaje vyslaly do boje dva týmy „A“ a „B“ obě mužstva si po velmi dobrých výkonech pověsila na krk stříbrné medaile