Zmrtvýchvstání dorostu!

Dorost HCUH — HC Orlová 6:3 (1:2,3:1,2:0)

Sestava UH: Mraček (Hendrych) – Vaščák, Novák – Pippal, Střítežský – Matula, Valda – Bezděk, Hlůšek, Macháň – Kaláč, Volas, Stašek – Horský, Čechmánek, Mimochodek, Mišťúrik

Branky UH: Volas (Stašek, Kaláč), Bezděk (Hlůšek, Macháň), Stašek ( Volas, Kaláč), Macháň (Hlůšek) , Kaláč ( Stašek, Volas) a Horský ( Mraček)

První utkání nadstavby dorostu slibovalo vyrovnané utkání, protože vítězové Zlínského kraje, tedy naši dorostenci přivítali na svém ledě vítěze severní skupiny HC Orlovou. Od úvodního buly byli však také hosté mírně lepším týmem a z brejkových situací byli velmi nebezpeční. Úvodní branku utkání však zaznamenal Patrik Volas, po pěkné kombinaci Filipa Kaláče a Toma Staška – 1:0. Za tři minuty už ale bylo srovnáno, když hosté využívají přesilovku po důrazu na našem brankovišti – 1:1. Další šance hostů zneškodnil Matyáš Mraček v naší brance a 2× mu pomohla i tyčka. Nakonec šli hosté do šaten spokojenější, protože v 19. minutě upravují na 1:2 pro Orlovou.

Do druhé části vlétli domácí s větším nasazením. Ale i tak hosté ve 23. minutě přidávají třetí branku – 1:3. Ale naši kluci ihned přispěchali s odpovědí a za půl minutky po obdržené brance upravuje stav Martin Bezděk, když nejprve vybojoval puk a poté ho krásně přeložil před poloodkrytou branku Adam Stašek – 2:3. Zlepšený pohyb domácích přinesl další ovoce ve 27. minutě, kdy po průniku Filipa Kaláče po křídle a přiťuknutí Patrika Volase srovnává Tomáš Stašek na 3:3. Ve 38. minutě strhává vedení na stranu domácích kapitán týmu Honza Macháň po asistenci Adama Hlůška – 4:3.

Ve třetí části podali naši kluci velmi dobrý výkon hlavně směrem dozadu a nedovolili soupeři vlastně žádnou brankovou příležitost. Naopak jsme byli velmi nebezpeční z protiútoků my a v 55 minutě doslova dotlačil kotouč do branky Orlové Filip Kaláč po velkém tlaku celé druhé formace, asistovali Paťa Volas i Tom Stašek – 5:3. V 58. minutě si připsal asistenci i náš brankář Maty Mraček a jeho rychlé rozehrávky využívá rychlonožka Matyáš Horský, který střelou do šibenice nedal brankáři Orlové šanci.

Hvězdy utkání: Matyáš Mraček, Filip Kaláč, Jan Macháň a Adam Hlůšek

Slovo trenéra Miroslava Malůška: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání a také hodně důležité pro vstup do nadstavby, což se bezezbytku potvrdilo. Po částečně ospalé první třetině se kluci obdivuhodně zvedli a přetlačili Orlovou, přestože jsme už prohrávali 1:3. To nás neskutečně posílí do dalších bojů a klukům musím poděkovat za příkladnou bojovnost a první tři body do tabulky.“