Z Vánočního turnaje v Uh. Hradišti si zlato odvezl Zlín, domácí borci brali stříbro

Klub HC Uherské Hradiště pořádá každoročně vánoční turnaj o pohár starosty města. Turnaj se uskutečnil ve dnech 27.12 – 28.12. 2015 pro kategorii ročníku 2001 a mladších. Mužstvo HC Uherské Hradiště bylo složeno z hráčů hrajících u nás v klubu ligu mladšího dorostu posílené o hráče hostující v extraligovém Vsetíně jmenovitě Rusler Dominik, Pírek Lukáš, Weintritt Filip a Štědrý Jan a o talentované hráče ročníku 2002 Pochylého Jakuba a Skřivánka Martina. Turnaje se zůčastnilo 5 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Do turnaje byly zařazeny i dovednostní soutěže skládající se z rychlobruslení, přesnosti střelby a samostatných nájezdech na brankáře. Rychlobruslení vyhrál hráč Devils Zlín Prokeš Antonín, nejpřesnější střelbu předvedl hráč HK Nový Jičín Pernický Vojtěch, nejvíce samostatných nájezdů pochytal brankář HK Nový Jičín Kraina Oskar a nejvíce gólů v samostatných nájezdech nastřílel hráč domácího týmu HC Uherské Hradiště Weintritt Filip.

Kluci po celý turnaj předváděli dobrou hru plnou pěkných kombinací s důrazem v osobních soubojích. V prvním zápase si hladce poradili s mužstvem ze Slovinska Ljubljaní v poměru 7:2. Do druhého zápasu nastoupili proti družstvu ze Slovenska Skalici, kterou v tréninkovém tempu vysoko porazili 17:1. V druhém dnu poměřili síly s Novým Jičínem s kterého taky dobře hrající domácí borci vyšli vítězně 5:1. K poslednímu zápasu proti Devil Zlín vzhledem k turnajové tabulce kdy oba týmy ještě neprohráli byly karty jasně rozdané vítězství znamené první místo v turnaji prohra znamená druhé místo. Od začátku zápasu bylo na obou týmech vidět velké nasazení se snahou urvat zlato ve svůj prospěch. Šance byly vidět na obou stranách, ale i přesto malinko více ze hry měli hráči Devils Zlín a taky to byli oni kteří na konci první třetiny šli do jednobrankového vedení. V druhé třetině byl obraz hry stejní a Devil znovu přidali gól do naší sítě. V poslední třetinu jsme tedy museli dohánět dvoubrankové manko. Kluci ve snaze otočit vývoj utkání přidali na obrátkách a začali jsme byt lepším týmem na ledě, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit vytvořené gólové příležitosti. Snížit na rozdíl jedné branky se nám podařilo až 3 minuty před koncem z hokejky Pírka. V závěru utkání jsme sáhli po hře bez brankáře v 6 proti 5, jenže jsme nedokázali udržet puk v útočném pásmu soupeře a inkasovali 3 gól do prázdné branky a tím bylo definitivně rozhodnuto o vítězi turnaje. Klukům patří za bojovnost a přístup k turnaji velká pochvala a gratulace ke stříbrným medailím.

NEJLEPŠÍ HRÁČI TURNAJE

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ: DUKARIČ PIA (LJUBLJANA)

NEJLEPŠÍ ÚTOČNÍK: SUHRADA JIŘÍ (DEVILS ZLÍN)

NEJLEPŠÍ OBRÁNCE: HAVLÍK LUKÁŠ (UHERSKÉ HRADIŠTĚ)

NEJLEPŠÍ STŘELEC: WEINTRITT FILIP (UHERSKÉ HRADIŠTĚ)

POŘADÍ:  1. DEVILS ZLÍN

2. HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ

3. HK NOVÝ JIČÍN

4. LJUBLJANA

5. HK 36 SKALICA

SESTAVA HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Peterka, Novak, Havlík, Pírek, Weintritt, Rusler, Pochylý, Šabršula, Vyoral, Hendrych, Podešva, Štědrý, Hurdes, Kužílek, Baďura, Dohnal, Bouček, Skřivánek

ZÁPASOVÉ OKÉNKO:

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – SLAVIA JUNIOR LJUBLJANA   7:2

Góly: Weintritt 2, Štědrý 2, Hendrych 2, Havlík

Asistence: Pochylý 2, Štědrý, Podešva, Pírek

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HK 36 SKALICA    17:1

Góly: Weintritt 5, Rusler 3, Podešva 2, Pochylý 2, Štědrý 2, Baďura, Bouček, Havlík

Asistence: Šabršula 3, Rusler 2, Pochylý 2, Pírek, Weintritt, Štědrý, Baďura, Havlík

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HK NOVÝ JIČÍN  5:1

Góly: Podešva, Baďura, Pochylý, Weintritt, Hendrych

Asistence: Šabršula, Rusler, Štědrý, Baďura

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – DEVILS ZLÍN    1:3

Góly: Pírek

Previous articleČtvrťáci dovezli z turnaje opět medaili tentokrát zlatou!!!