Vysoká výhra nad Znojmem

Dorost HCUH — HC Orli Znojmo 9:3
(4:0,0:2,5:1)

Jakeš (Witoš), Bezděk (Mimochodek), Stašek, Volas (Žák, Stašek), Witoš (Man), Macháň, Hlůšek (Bezděk), Stašek (Hlůšek) a Pippal (Hlůšek)

V neděli naši dorostenci nastoupili v 8. kole nadstavby ligy dorostu proti Orlům ze Znojma. Od úvodu utkání se naši hoši do svého soka zakousli a hrálo se v podstatě jen ve třetině znojemských. A branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Gólový účet zápasu začal bekhendovou střelou Vilém Jakeš ve 3. minutě a v 10. minutě ho následoval stejnou střelou bekhendem Martin Bezděk. Nutno podotknout, že v těchto situacích neměl úplně čisté svědomí hostující brankář.

Ve 12. minutě se prosadil Tomáš Stašek dokonce v oslabení a první třetinu uzavřel Patrik Volas po krásné přesilovkové kombinaci, kdy asistovali Alan Žák a Tomáš Stašek. Do kabin se tedy šlo za stavu 4:0 pro domácí.

Druhá třetina vypadala z pohledu Hradišťanů v porovnání s  třetinou první jako zlý sen. Špatné bruslení, nedůraz v osobních soubojích a velké podcenění, to byly hlavní aspekty toho, proč znojemští snížili za deset minut druhé části na 4:2 a to ještě další šance hostů pochytal Michal Hendrych v domácí brance.Za zmínku z pohledu domácích, patří  příležitostí Vildy Jakeše a Karla Mana, kdy se řítili sami na hostující branku, ale tyto šance zůstaly nevyužity. Po 40 minutách tak bylo skore 4:2 pro Uherské Hradiště.

Do poslední části už zase domácí nastoupili soustředění a od první minuty ukázali znojemským, že na body dnes nemohou ani pomyslet. Už ve 41. minutě se z branky radoval Adam Witoš. Ve 47. minutě vypíchl Honza Macháň rozehrávku hostů a samostatný nájezd mazácky zakončil. V 50. minutě se prosadil Adam Hlůšek a upravil už na 7:2 pro Hradišťany. Do konce zápasu branky ještě přidali Tomáš Stašek a Vojta Pippal (jeho první branka v mistrovském zápase). Hosté už jen korigovali na konečných 9:3 pro naše dorostence.

Nejlepší hráči utkání: Adam Hlůšek, Vojta Pippal a Adam Witoš.

Previous articleDrama až do konce, ale potřebná výhra!