Vydřená výhra nad Lions!

Dorost HCUH — EHC LIONS  6:4
(1:1,1:1,4:2)

Branky Uh. Hradiště: Mimochodek (Witoš), Volas (Macháň), Volas (Žák, Stašek), Žák (Stašek), Hlůšek (Bezděk) a Žák bez asistence

Střely na branku: 46:28

Sestava Uh. Hradiště:  Hendrych ( Mraček), Vaščák – Pippal, Žák – Novák, Bezděk – Hlůšek – Stašek, Střítežský – Volas – Macháň, Mišťúrik – Witoš – Mimochodek, Vogl

V sobotu nastoupili naši dorostenci k poslednímu utkání v této sezóně na domácím ledě, když přivítali vídeňské Lions.

Od úvodní minuty měli naši chlapci převahu, ale hosté hrozili z nebezpečných brejků.V 11. minutě se poprvé měnilo skóre, když Štěpán Mimochodek pohotově dorazil střelu Adama Witoše do hostující branky – 1:0. Za minutu už ale bylo srovnáno, protože hosté poprvé překonali jinak skvělého Michala Hendrycha v naší brance – 1:1.

Katastrofické začátky druhých třetin našich chlapců se opět potvrdily už po 22 vteřinách, kdy  hosté strhávají vedení na svoji stranu – 1:2. Ve 25. minutě však Patrik Volas srovnává na 2:2, když pěkně objel branku hostů a střelou o tyčku nezadržitelně vyrovnal. Z dalších pěkných akcí  Hradišťanů stojí za zmínku krásná kombinace po ose Honza  Macháň, Paťa Volas a zakončující Jirka Střítežský, který jen rozezvonil břevno na brance Lions a stejně si počínal o chvíli později Adam Witoš, který tentokrát svůj projektil namířil do pravé tyče. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Poslední třetina byla z pohledu našich borců nejpovedenější. Již ve 43. minutě strhává vedení na stranu domácích Patrik Volas, po nádherné přesilovkové kombinaci s Alanem Žákem a Tomem Staškem – 3:2. O minutu později ale hosté využívají také svou přesilovku a po závaru před Hendrychem, kotouč dotlačili do naší sítě – 3:3. Naši kluci však nesložili zbraně a ve 45. minutě se prosazuje bombou pod břevno Alan Žák po přihrávce Toma Staška – 4:3. A v 54. minutě bylo ještě veseleji, když Adam Hlůšek využil nabídky od Martina Bezděka a zvyšuje na 5:3. Hostům se ale tři minuty před koncem podařilo vykřesat jiskřičku naděje a snižují na 5:4. V poslední minutě se hosté odhodlají ke hře bez brankáře, ale o cenné výhře našich barev rozhoduje deset sekund před koncem do prázdné branky Alan Žák – 6:4.

Nej hráči:  Michal Hendrych, Alan Žák a Patrik Volas

Ohlasy trenéra Mojmíra Nečase: „Přestože nám to dnes tolik nelepilo a puk neposlouchal, tak si ceníme další výhry a bojovnosti až do závěru. Jak říká Roger Federer, není umění vyhrávat, když ti všechno krásně jde, a my to dnes tou bojovností otočili na svoji stranu.“