Výborný výkon dorostencům na body nestačil

Tigers Zlín — Dorost HCUH 5 : 3  (0:1,3:0,2:2)

V neděli sehráli naši dorostenci druhé mistrovské utkání proti Tygrům ze Zlína na ledě PSG Arény. Tygři se do našich kluků od první minuty nekompromisně zakousli a tak většina času prvního dějství se odehrála v naší třetině. Jen díky skvěle chytajícímu Marku Uherkovi jsme první část přestáli bez úhony, přestože za naším brankářem dvakrát zvonila branková konstrukce. Naši kluci se dostali jen k občasným brejkům, ale z minima vytěžili maximum. Z první příležitosti Marka Procházky byla jen tyč, ale druhou příležitost v přesilové hře už Vašek Smetana využil! Přihrával Honza Zalubil – 0:1. Poměr střel v první třetině 14:5 !

Od začátku druhé části, jakoby hosté nechali zbytečný ostych v šatně a najednou začalo být rušno i před brankou Tygrů. Bohužel po prvním delším pobytu Hradišťanů v útočném pásmu, přišel rychlý protiútok a bylo vyrovnáno – 1:1. Naše kluky tato branka však nepoložila a dále si vytvářeli další příležitosti. Šance Lukáše Kose, Martina Peterky a Jirky Fajkuse po gólu doslova volaly. A přišel trest, ve 33. minutě nás domácí školí v produktivitě a ujímají se vedení  2:1. Hra dále plynula ve stejném trendu, naši kluci marně dobývají branku domácích a stačí další brejk a stav se mění  na 3:1. Poměr střel ve druhé třetině  10:16.

Poslední část začíná naší přesilovou hrou, která se po dvacet sekundách dokonce zdvojnásobuje! Po 15 -ti vteřinách ji naši kluci využívají. Obránci Adam Kukuliš s Honzou Zalubilem kotouč třikrát vymění a pak druhý jmenovaný bombou od modré čáry do šibenice snižuje na 3:2. Dvě minuty po tomto snížení peláší dokonce Martin Peterka sám na brankáře, který ovšem jeho šanci likviduje. Snaha našich hráčů o vyrovnání byla enormní a z přemíry snahy pramenila chyba v naší početní  výhodě a tak Tygři odskakují ve 45. minutě do vedení 4:2. Jenže odhodlání Hradišťanů bylo až nezdolné a za dvě minuty opět snižujeme na rozdíl jedné branky. Asi minutový tlak ve třetině domácích je odměněn brankou Martina Procházky za asistence Adama Kukuliše – 4:3. Dalším průběhu poslední dvacetiminutovky bylo otázkou, zda se našim podaří  vyrovnat, protože Tygři začali být očividně nervózní a i oni ve vlastní třetině najednou nevěděli kudy kam. Bohužel rozhodnutí padlo v 55. minutě na druhé straně. Marek Uherek udělal snad první chybu v utkání, když podcenil střelu z velkého úhlu a puk mu nešťastně propadl do branky. Poslední minutu hráli naši kluci ještě v šesti bez brankáře, ale přestože domácí svírali v jejich pásmu, snížit se nepodařilo. I tak velký dík za výkon klukům na ledě jednoho z favoritů soutěže a za  tak bojovné srdce !!!  Bravo kluci.Poměr střel 11:14.

Branky HCUH

Smetana (Zalubil), Zalubil (Kukuliš), Procházka (Kukuliš)

Sestava HCUH

Uherek (Stašek) – Valouch, Pěchula, Kukuliš, Zalubil – Fajkus, Smetana, Kos – Procházka, Peterka, Štukavec

Hvězdy utkání

Marek Uherek, Honza Zalubil, Vašek Smetana a Adam Kukuliš

Slovo trenéra Miroslava Malůška

V první třetině jsme měli z domácích až přílišný respekt, ale Marek Uherek vše vyřešil. Paradoxně jsme ve druhé části začali domácí přehrávat, ale třetinu jsme prohráli 0:3. Musíme smeknout před našima klukama za výkon ve třetí třetině, jen neproměňování šancí nás dnes dělilo minimálně od bodu.. Ale rvali se o výsledek do posledních sekund. Takhle se má bojovat.