Vítkovice krutě trestaly naše chyby

HC Vítkovice Ridera B — Dorost HCUH  5:3
(1:1,3:1,1:1)

Branky za Uh.Hradiště:  Střítežský (Witoš, Mimochodek), Macháň (Volas), Valda (Man, Macháň)

Sestava UH:   Mraček (Hendrych),  Valda – Man, Vaščák – Pippal, Žák – Novák,  Bezděk – Hlůšek – Stašek, Macháň – Volas – Vogl, Střítežský – Witoš – Mimochodek

V neděli, necelých 24 hodin po utkání s Frýdkem – Místkem už naši dorostenci nastupovali k dalšímu utkání na ledě druhých Vítkovic. V prvních pěti minutách se naši chlapci nestačili divit rychlosti vítkovických, kteří neohroženě rejdili v našem obranném pásmu. Naštěstí po tomto špatném začátku se Hradišťané oklepali a začali ukazovat, že jsou po právu na třetí příčce v tabulce, hned za Vítkovicemi. Adam Witoš v situaci dva na jednoho volil místo střely přihrávku na obsazeného hráče a hned po něm ještě v lepší pozici Honza Macháň zase hledá Paťu Volase, přestože jede osamocený na branku domácích. Martin Bezděk jede v zápětí úplně sám na branku, ale příležitost také neproměňuje….Domácí zdaleka tak vyložené šance neměli, byly to spíš nepříjemné závary, které s velkou bravurou řešil Maty Mraček v naší brance. Přestože jsme si vypracovali víc vyložených šancí, v 19. minutě jdou vítkovičtí do vedení, když na brankovišti dotlačí kotouč za brankovou čáru i přes naše urostlé obránce! Ale třetí útok už za minutu srovnává když krásnou akci Adama Witoše se Štěpánem Mimochodkem zakončuje zcela volný Jirka Střítežský do šibenice domácí branky – 1:1.

Už ve 22. minutě však necháme trestuhodně  projet vítkovického hráče z prostoru za vlastní brankou celým kluzištěm až před Mračka a tvrdou střelou nad rameno našeho brankáře upravuje na 2:1 pro domácí. Našim chlapcům nezbývá, než opět zatnout zuby pokusit se vyrovnat. A ve 25. minutě se tak skutečně stane, Paťa Volas se natlačí z levé strany do zakončení a jeho střelu pohotově doráží Honza Macháň – 2:2. Hned o chvíli později je zcela sám před domácím golmanem Adam Hlůšek, ale trefuje jej pouze do klína. A ve 33. minutě přichází krizový okamžik, Alan Žák dostává trest na dvě plus deset minut za údajný útok na hlavu domácího hráče a vítkovičtí už po půlminutě, tuto nabídku využívají, když jejich obránce od modré prostřelí skrumáž před bezmocným Mračkem – 3:2.Za minutu dáváme opět příležitost domácím hrát v početní výhodě, když Martin Bezděk nepochopitelně skáče na led jako šestý hráč. Domácí hned tuto nabídku využívají a zvyšují na 4:2. Tento stav už zůstal stejný i po čtyřiceti minutách.

Do třetí části nastoupili naši kluci plní odhodlání ještě se zápasem něco udělat, protože horším týmem určitě nebyli. Oboustranně rychlý hokej pokračoval i v této části a oba brankáři se činili. Až v 55. minutě dává rozhodčí možnost i Hradišťanům si taky vyzkoušet hru v početní výhodě. První přesilovková formace roztočila kolotoč přihrávek ve třetině Vítkovic a Kuba Valda nekompromisně střelou z první dává branku naděje – 4:3. Bohužel už za minutu dochází k nedůslednosti u modré čáry a Maty Vaščák se Tomem Staškem se jen smutně dívají, jak naše dva hráče obere o kotouč jeden vítkovický a rozhoduje tak tento duel – 5:3. V závěrečné půlminutce se ještě pokoušíme při hře bez brankáře zmírnit prohru, ale ani tvrdá střela Alana Žáka už na výsledku nic nezmění.

Střely na branku:   43 : 40

Nej hráči Uh. Hradiště: Štěpán  Mimochodek, Jakub  Valda, Matyáš Mraček

Ohlas trenéra Miroslava Malůška: „Kluci sehráli velice pěkné utkání, nezbývá než pogratulovat soupeři, který nekompromisně trestal naše chyby. My bohužel trestat hlavně v první třetině nedokázali. Ale chci klukům poděkovat, přestože se utkání pro nás nevyvíjelo dobře, vždy dokázali zvednout hlavu a bojovat až do samotného závěru.“