U dorostu opět prohra po nájezdech

Dorost HCUH — Polsko U16 4:5 po s.n. (1:2,2:0,1:2)

Dnes náš dorost přivítal na svém ledě mužstvo Polska U 16. Zápas sliboval zajímavou a napínavou podívanou a tato předtucha se začala naplňovat již od první minuty. Polský tým skvěle bruslil a byl silný na puku a domácí odolávali jen s vypětím všech sil. Už v 7. minutě se Poláci radovali, když nedůrazně dobruslený soupeř přeci jen zakončil a kotouč se přes rameno Matyáše Mračka skutálel až za čáru – 0:1. Od této chvíle se začali stále více osmělovat i naši kluci a v 10. minutě se ve vlastním oslabení řítil sám na branku soupeře Matyáš Horský a byl faulován, bohužel trestné střílení neproměnil. Už za čtyři minuty však poslal omluvenku do šibenice branky Polska – 1:1. Bohužel už v 18. minutě hosté překlápí skóre na svoji stranu, když nedorozumění našich beků nekompromisně trestají – 1:2.

Ve druhé části převzali otěže zápasu do svých rukou Hradišťané a podpořeni skvělým Mračkem v brance začali být jasnými pány na ledě. Ve 27. minutě vyrovnává Jeroným Vogl (jeho první branka v sezóně) po asistencích Kuby Čechmánka a Kuby Valdy – 2:2. Ve 34. minutě už trvalý tlak domácích zúročuje Kuba Čechmánek po asistenci Matyáše Horského – 3:2. Další šance zůstaly bez gólového efektu a ve 37. minutě provedl nepochopitelný zkrat Adam Hlůšek a za faul do oblasti hlavy a krku vyfásl 5 plus do konce utkání. O minutu později byl vyloučen za podražení i náš brankář. Ten ale svými zákroky tým podržel a soupeř tuto dvojnásobnou početní výhodu nevyužil, nicméně jednu nepříjemnost přece jen přinesl. Při blokování střely, byl zasažen Kuba Čechmánek a pozdější rentgen potvrdil diagnózu – zlomený prst!

V poslední dvacetiminutovce tak naši kluci museli čelit ještě dvě a půl minuty přesilovce Polska. Nestalo se tak a 30 vteřin před vypršením trestu hosté vyrovnávají – 3:3. Od této chvíle probíhal na ledě lítý boj se šancemi na obou stranách. Hradiště potom dostalo možnost pětiminutové přesilové hry, nicméně po odstoupení „Čemana“ a ošetřovaného Pati Volase si nekompletní přesilovkové formace s touto výhodou neporadily. To zanechalo stopy v psychice našich kluků a vedl až k další fatální minele v našem pásmu a soupeř touto chybou nepohrdl – 3:4. Ale dnes byl v našem středu Maty Horský, který v 55. minutě nekompromisní bombou do šibenice upravil na konečných 4:4. Takže rozhodnout musely opět nájezdy!

1. série Tom Stašek nedává, Maty Mraček chytá
  2. série Filip Kaláč dává, náš brankář kryje
  3. série Honza Macháň nedal, Mraček opět chytá
  4. série Martin Bezděk do odkryté brány trefuje tyč, soupeř proměňuje
  5. série Jirka Střítežský nedává, Mates chytá
  6. série soupeř proměňuje a Filip Kaláč bohužel podruhé nedává, takže opět prohra 4:5 po s.n.

Sestava UH: Mraček (Hendrych) – Vaščák, Novák – Pippal, Střítežský – Valda, Matula – Jelének – Bezděk, Hlůšek, Stašek – Kaláč, Volas, Stašek – Horský, Čechmánek, Vogl

Branky: Horský bez asist. , Vogl (Valda, Čechmánek), Čechmánek( Horský), Horský ( Kaláč)

Hvězdy utkání: Čechmánek Jakub, Horský Matyáš a Mraček Matyáš

Slovo trenéra Mirka Malůška: „Skvělý výkon celého týmu, jen se oprostit od obrovských chyb v našem pásmu a radujeme se nyní z výhry.A velký vliv na výsledek měl také naprosto zbytečný faul za 5 min a do konce v závěru druhé části, my v té době hráli jen v útočném pásmu a tenhle nesmysl posadil soupeře na koně!“