Starší dorostenci doma s Prostějovem odehráli dobrý zápas a zaslouženě vyhráli

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV   5:3

Sestava:Kubík, Perka, Zatloukal, Šobáň, Hrabec, Šmíd, Vranec, Michalec, Zalubil, Macharáček, Buráň, Kubeš, Vítek, Mikulec, Vyoral, Hendrich, Hromada

Góly: Zalubil 3, Vítek 2

Asistence: Hrabec 2, Vranec, Vítek

V neděli mužstvo staršího dorostu přivítalo na domácím ledu Prostějov. Poprvé v sezóně se tým staršího dorostu sešel v kompletní sestavě kdy měl k dispozici kompletní tři pětky a hned od začátku zápasu to bylo znát. Hned po úvodním vhazování jsme zatlačili hosty do jejich obranné třetiny a první střela na bránu skončila v soupeřově síti, když přesně mířil Zalubil. V tlaku a dobrém pohybu jsme pokračovali a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, tentokrát se mezi tyče trefil Vítek. O dvě minuty později si v útočném pásmu vybojoval puk výborně hrající Zalubil a i svou druhou střelu na bránu dokázal dostat za záda golmana hostí. Během první třetiny jsem si dokázali získat tří golové vedení. Do druhé třetiny jsem bohužel vstoupili pod vidinou slušného náskoku velmi vlažně a hostům tak dovolili se dostat do slibných brankových příležitostí kterým zatím odolával skvěle chytající Kubík, ale ani on nedokázal zabráni v 30 minutě dorážce což znamenalo snížení stavu na 3:1. Trochu klidu vnesl do řad domácího týmu znovu Zalubil, který svým 3 gólem v zápase vstřelil čtvrtou branku. Hosté s Prostějova, ale do konce druhé třetiny znovu snížili stav utkání na 4:2. Ve třetí třetině obě mužstva přidali na obrátkách a musíme přiznat, že více ze hry měli hráči Prostějova a i proto se jím podařilo snížit na rozdíl už jen jedné branky. Hra se v tento moment přelívala z jedné strany na druhou. Diváci tedy mohli sledovat napínavý hokej plný nevyužitých šancí na obou stranách. V samotném závěru utkání se ještě o velké drama postaral kapitán mužstva Kubeš, který si nevšiml, že hraje ze zlomenou hokejkou narozdíl od pozorného rozhodčího, který mu udělil dvouminutový trest za tento prohřešek. Hráči nabídnutou přesilovku ještě využili k odvolání golmana a nás čekala perná minuta ve hře 6 proti 4. Vítek šikovně soupeřovi vypich puk ve středním pásmu a najížděl sám na hráče Prostějova, který zaskakoval za golmana ten ovšem jeho pokus o vstřelení branky zastavil. Vítek dostal šanci svůj čin napravit, když dostal nahrávku od Martina Hrabce a ve svém druhém nájezdu na „prázdnou“ bránu už nezavál a vstřelil vítěznou branku. Pro dorost to znamenalo druhé vítězství v sezoně a zatím nejlíp odehraný zápas od začátku soutěže.

Previous articleMladší žáky v domácím zápase s Brumovem provázela smůla nastřelili 4 tyčky a těsně prohráli