HC RT TORAX PORUBA – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ     14:2

Sestava: Peterka, Hurdes, Hrabec, Hromada, Zalubil, Frolek, Vyoral, Šabršula, Baďura, Hendrych, Podešva, Kužílek, Bouček, Dohnal, Zatloukal, Havlík

Góly: Hendrych, Bouček

Asistence: Podešva

V sobotu mužstvo mladšího dorostu odcestovala k prvnímu zápasu finálové části ligy  na led Poruby. Poruba v loňské sezoně sestoupila z extraligy a letos usiluje o návrat do nejvyšší soutěže. Od začátku zápasu byl vidět markantní rozdíl mezi mužstvy. Poruba hrála výborný hokej s výborným pohybem  po ledě s důsledností v osobních soubojích a přesností v kombinacích. Kluci tentokrát v podstatě celý zápas hráli „druhé housle“ a to se odrazilo i na výsledku, který byl pro nás velmi nepříznivý 14:2.

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HK KROMĚŘÍŽ    4:6

Sestava: Horák, Peterka, Hrabec, Hurdes, Hromada, Zalubil, Frolek, Šabršula, Vyoral, Podešva, Hendrych, Baďura, Zatloukal, Kužílek, Pírek, Dohnal, Bouček, Havlík

Góly: Pírek, Podešva, Zalubil, Baďura

Asistence: Bouček, Hendrych, Frolek, Podešva

V neděli mužstvo mladšího dorostu přivítalo na svém ledě vítěze základní části Kroměříž. Kluci po sobotním debaklu v Porubě nastoupili do první třetiny hodně odevzdaně a nechali se soupeřem zbytečně zatlačit k nám do obraného pásma čehož soupeř využil a první třetinu vyhrál 0:3. Do druhé třetiny jsme nastoupili mnohem aktivněji a v této části zápasu jsme byly na ledě lepším týmem. V půlce druhé třetiny se nám podařili vstřelit během minuty dva góly a dostat se k soupeři na rozdíl jedné branky. Soupeř pod naším tlakem začal vytvářet chyby, kterých jsme nedokázali bohužel využit. Nejdřív uháněl sám na branku Zalubil, ale blafákem golmana hostů nepřekvapil. V zápětí najížděl sám Hendrych jeho střelu mezi betony si taky dobře chytající golman hostů pohlídal. Naopak hosté dvěma slepenými brankami odskočili znovu na rozdíl dvou gólu. Bohužel ještě v závěru třetiny dokázali využit přesilovou hru a zvýšit na 2:6. V třetí třetině bylo na klucích vidět, že zápas nevzdali a chtějí nepříznivý stav srovnat. Jejich bojovnost se jim vyplatila a dokázali snížit na 4:6, ale k vyrovnání nám nepomohla ani téměř  tříminutová hra bez brankáře v které jsme měli několik výborných brankových příležitostí. V tomto zápase rozhodla první třetina kde jsme soupeře nechali velmi hladce vstřelit 3 branky a smůla na našich hokejkách v koncovce. I přesto, že jsme prohráli musím kluky pochválit minimálně za výborně odehranou druhou a třetí třetinu.