Náš dorost má skalp lídra z Poruby!!!

HC RT Torax Poruba — Dorost HCUH 5:7
(0:2, 2:3, 3:2)

Střely 34 : 30

Branky a asistence UH: Hlůšek (Střítezský), Hlůšek (Stašek, Bezděk), Čechmánek (Macháň, Volas), Hlůšek (Bezděk, Stašek), Hlůšek (Bezděk), Stašek (Střítezský) a Mimochodek (Volas)

V neděli zajížděl náš dorost na led zatím suveréna tabulky, který ztratil doposud jen dva body za prohru po nájezdech s vídeňskými Lions. Už na rozbruslení rozstřelil Patrik Volas plexisklo a tak zápas začal o 15 minut později. Tato událost jakoby předznamenala jakou skvělou partii naši chlapci na ledě Poruby odehrají.
Utkání začalo ve strhujícím tempu z obou stran ale už v 46. sekundě prošla střela Adama Hlůška přes obránce až do porubské branky, přihrával Jirka Střítezský – 0:1. Akce i příležitosti se střídali na obou stranách a porubští se snažili co nejdříve vyrovnat. I Hradišťané byli velmi nebezpeční a v 9. minutě Adam Hlůšek dotlačil střelu Toma Staška za brankovou čáru – 0:2. I přes další šance na obou stranách tak také první část skončila.
Do druhé části domácí vlétli jako uragán a už ve 48. vteřině snižují na 1:2. V těchto chvílích byli naši chlapci ve velkém útlumu. A ve 22. minutě už bylo srovnáno – 2:2. Po čtyřech minutách strávených jen v našem obranném pásmu, se hosté konečně zase osmělují a začínají opět zaměstnávat porubského brankáře a ve 25. minutě opět vrací vedení na stranu Hradišťanů Jakub Čechmánek, po přihrávkách Honzy Macháně a Patrika Volase – 2:3. Ve 28. minutě už jsme vedli opět o dvě branky, když svůj třetí gól v utkání střílí Adam Hlůšek, po přihrávkách Martina Bezděka a Toma Staška – 2:4. I přes velkou střeleckou převahu Poruby v této části (15:10), nás ve hře drží skvělými zákroky Matyáš Mraček. A aby toho pro domácí nebylo málo, Adam Hlůšek přidává svůj čtvrtý gól a zvyšuje na neuvěřitelných 2:5 pro Uh. Hradiště. U této branky asistoval dnes již potřetí Martin Bezděk! Závěr druhé třetiny se dohrává v euforii hostů a domácí jdou po čtyřiceti minutách do šaten jako boxer po tvrdém K.O.
I přes velké varování trenérů o přestávce, nastupují naši kluci do závěrečné části dost lehkovážně a po třech odehraných minutách už Poruba dvěma slepenými góly snižuje na 4:5 a začínají pochodovat nervy na obou stranách. Naši chlapci se naštěstí nenechali vyprovokovat k oplácení některých zákroků a naopak se snaží odpovědět hokejově. Odměna přichází ve 49. minutě, kdy Tomáš Stašek vrací Hradišťanům dvougólové vedení, asistoval Jirka Střítezský – 4:6. Aktivní hra našich chlapců dělala domácím velké problémy a když v 54. minutě zvyšuje Štěpán Mimochodek na 4:7, po přihrávce Patrika Volase, zdá se být rozhodnuto. Domácí ale nesložili zbraně a čtyři minuty před koncem přeci jen snižují na 5:7. Od této chvíle ale naši kluci podali skvělý taktický výkon a vedení už si zkušeně pohlídali, i přes velké emocionální výboje domácích hráčů, kteří opravdu prohrávat nejsou zvyklí.

Nej hráči: Adam Hlůšek, Martin Bezděk a Matyáš Mraček

Hlas trenéra Mojmíra Nečase

Už v sobotu proti Vítkovicím si kluci vyzkoušeli, že můžeme hrát s kýmkoliv vyrovnanou partii, a dnes to dotáhli do vítězného konce. Je potřeba vyzvednout celý tým za příkladnou bojovnost a soudržnost. Tyto týmy můžeme porazit, ale asi ne porážet a dnes do sebe vše krásně zapadlo. Největší devizou tohoto týmu je, že přestože domácí stahovali, nezačali jsme jen bránit a raději vždy přidali další branky, klobouk dolů!

Previous article4 góly Patrika Volase stačily jen na bod!