HCM Warriors Brno — Dorost HCUH 1:2
(0:2,0:0,1:0)

Branky HC UH: Kaláč (Čechmánek), Stašek (Witoš, Kaláč)

Sestava HC Uh. Hradiště: Hendrych ( Mraček) – Vaščák, Pippal, Střítežský, Valda, Matula – Bezděk, Witoš, Hlůšek – Kaláč, Stašek, Macháň – Horský, Čechmánek, Mimochodek

Hned v neděli pokračovala soutěž dorostenců, tentokrát zavítali na led brněnských Warriors. Od první minuty se naši kluci do soupeře patřičně zakousli a již v čase 1:14 dává naši první branku Filip Kaláč, asistoval Jakub Čechmánek – 0:1. Hosté byli jakoby více rozehraní, protože hráli již v sobotu proti Polákům. Další branku přidává v 7. minutě Tomáš Stašek, po přihrávce Adama Witoše a Filipa Kaláče – 0:2. Ve druhé polovině první části přeci jen domácí přidávají na pohybu, ale v naší brance je bezchybný Michal Hendrych. Takže po první části vedou naši kluci 0:2!

Ve druhé třetině spustili domácí doslova uragán, ale ani ty největší příležitosti jim však nedovolil „Henďák“ využít. O neobyčejném výkonu našeho brankáře svědčí poměr střel ve 2. třetině – Warriors : Hradiště 19:2! Ale ani 19 střel nevedlo k tomu, aby překonali našeho brankáře. Po 40 minutách je stav stále 0:2.

V poslední dvacetiminutovce už i domácím jakoby došel dech a začala fungovat i frustrace z neproměněných šancí. Domácí se snažili střílet i ze střední třetiny, ale to byla voda na náš mlýn. Naši kluci přeci jen zlepšili defenzívní práci a domácí už se nedostávali do nebezpečné blízkosti naší branky. Až ve 47. minutě domácí přeci jen překonávají našeho brankáře z přesilové hry – 1:2. Dál už to kluci zvládli skvěle takticky, když nedovolili domácím ani odvolat brankáře a hrát power play!

Hvězdy Utkání: Michal Hendrych, Filip Kaláč, Jaroslav Matula

Slovo trenéra Miroslava Malůška: „Dnes jsme měli skvělý nástup do utkání, protože jsme hráli už včera. Ve druhé třetině nás domácí neskutečně zatlačili a vyvíjeli tlak na naše obránce, kteří velmi často chybovali. To nás neskutečně podržel Michal. Třetí třetina už byla z naší strany lepší a domácím taky došel dech. Máme skvělé tři body z Brna, kde to bude mít každý velmi těžké.“