Jednoznačná výhra dorostu na ledě Kroměříže

HK Kroměříž — Dorost HCUH  2:7 (1:3,0:2,1:2)

V sobotu sehráli naši dorostenci utkání na ledě HK Kroměříž. Čekalo se vyrovnané utkání, protože Hanáci na naše hochy ztráceli jen jeden bod. Od úvodního vhazování však bylo patrné, kdo bude pánem na ledě. Hradišťané se do svého soka vpravdě zakousli a nepustili až do stavu 0:3 v náš prospěch. Tento stav už svítil na tabuli po 14 minutách a to už bylo moc na brankáře Tučka ve svatyni domácích a nechal se vystřídat. Naše branky vsítili Adam Witoš (asistoval Jakub Valda a Štěpán Mimochodek), Adam Hlůšek (Martin Bezděk, Tomáš Stašek) a Martin Bezděk (Adam Witoš). V závěrečné minutě první části se prosadili i domácí, když využili početní výhodu.

Druhá třetina začala stejně jako ta první, naši kluci drželi kotouč na svých holích a při soustavném tlaku navyšovali brankový rozdíl. Čtvrtou branku přidal Patrik Volas za asistence Filipa Kaláče a na 1:5 zvyšoval Tom Stašek po přihrávce Honzy Macháně. Hra se tak opět odehrávala převážně před brankou Hanáků, kteří se dostali pouze ke dvěma nebezpečným brejkům.

Třetí třetina nabídla opět převahu hostů a po jedné z dalších příležitostí zvyšoval Patrik Volas po přihrávce Martina Bezděka už na 1:6. O minutu později se podařilo domácím přeci jen kosmeticky upravit výsledek na 2:6, nicméně poslední slovo měli hosté a na konečných 2:7 skóroval Adam Witoš po asistenci Martina Bezděka.

Branky Uherského Hradiště: Witoš (Valda, Mimochodek), Hlůšek(Bezděk, Stašek), Bezděk (Witoš). Volas (Kaláč), Stašek (Macháň), Volas (Bezděk), Witoš (Bezděk)

Nejlepší hráči: Martin Bezděk, Adam Witoš a Matyáš Vaščák

Ohlas trenéra Miry Malůška: „Kluci podali perfektní a poctivý výkon a od úvodní části bylo zjevné, s jakou touhou po výhře jsme do Kroměříže přijeli. Musím poděkovat celému týmu za poctivou práci.“