Hrát jen 40 minut nestačí

V pátek dorost nastoupil k prvnímu soutěžnímu utkání proti Lions Vídeň, Který v posledních dvou kolech zvítězil v Porubě a doma s Brumovem – Bylnicí. Už tento fakt vzbuzoval před soupeřem velký respekt. Úvod utkání patřil našim chlapcům, kteří bruslařsky i hokejově svého soka od první minuty převyšovali.První branku jsme ale vstřelil až v 10. minutě po krásné střele Patrika Volase při přesilové hře 5 proti třem.Ve 14. se naši hoši radovali podruhé, když opět skóroval Patrik Volas. Vše nasvědčovalo v poklidný průběh, ale hosté začali vystrkovat růžky z brejků a naši byli nuceni několikrát  faulovat.Hosté v 17. minutě také proměňují přesilovou hru 5 na 3 a snižují na 2 : 1.
Prokletí druhých třetin v domácím prostředí zafungovalo i tentokrát a po 40 minutách hosté otočili na 2 : 4 ve svůj prospěch.Celou tuto část hry jakoby obrana domácích ani nebyla na ledě a můžeme děkovat jen skvělému brankáři Matyáši Mračkovi, že jsme branek nedostali mnohem víc.
Do poslední části vlétli naši dorostenci jako pokropeni živou vodou, střela za střelou létala na brankáře Vídně a najednou hosté nevěděli, kde jim hlava stojí.Ve 47. minutě již byl stav 4 : 4, když branky zaznamenali Ondra Mišturik a Adam Hlůšek.A protože tlak  domácích stále trval, všichni věřili ve vítězství Hradišťanů.Ale v 52. minutě soupěř zase využil okénka v naší obraně a sólový nájezd proměnil.Za dalších pět minut už Lions vedli o dvě branky, protože opět zužitkovali přečíslení domácí obrany.Tři minuty před koncem vykřesal jiskřičku naděje Jakub Čechmánek, ale ani při závěrečné power play se srovnat nepodařilo. Zkrátka vypustit celou jednu třetinu se nevyplácí.

Uh. Hradiště – Lions  5 : 6 (2 : 1, 0 : 3, 3 : 2)

Branky domácích: Volas (Valda, Čechmánek), Volas bez asist., Mišturik (Volas, Čechmánek), Hlůšek bez asist. a Čechmánek také bez asist.