Dorost ztratil body 20 sekund před koncem zápasu v Novém Jičíně prohrál 7:6

HK NOVÝ JIČÍN – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ   7:6

Sestava: Peterka, Nowak, Hurdes, Hrabec, Hromada, Zalubil, Frolek, Vyoral, Šabršula, Baďura, Hendrych, Podešva, Kužílek, Dohnal, Pospíšil, Pochylý, Skřivánek

Góly: Zalubil 2, Podešva, Hromada, Vyoral, Hendrych

Asistence: Frolek 2, Vyoral, Zalubil, Hromada

K prvnímu zápasu v novém roce odcestovalo mužstvo mladšího dorostu do Nového Jičína. Od začátku zápasu se hrálo ve vysokém tempu, hra se přelívala z jedné strany na druhou a i gólové příležitosti byly vidět na obou stranách. Nám se podařilo v 16 minutě z hole Podešvi vstřelit první branku. Vedení nám, ale bohužel vydrželo jen 30 sekund a hned jsme inkasovali vyrovnávací gól. Do kabin po první třetině jsme tedy odcházeli za vyrovnaného stavu 1:1. Do druhé třetiny jsme vstoupili o hodně aktivněji jak domácí tým a dvěma brankami jsme soupeři odskočili. Bohužel nás vedení opět malinko uspokojilo a v aktivitě jsme polevili čehož využil domácí tým a třemi rychlými góly otočil vývoj utkáni ve svůj prospěch. Nám se ještě v závěru třetiny podařilo srovnat a tak před závěrečnou třetinou byl stav utkání 4:4. V poslední třetině oba týmy předváděli dobrý hokej a gólové šance byly vidět na obou stranách. My jsme byly, ale bohužel ti co vždy doháněli jednobrankový náskok soupeře. Pět minut do konce zápasu byl stav utkání 6:6. Jeden z rozhodujících okamžiků zápasu byl 3 minuty před koncem neproměněný samostatný nájezd Frolka, kterého krásnou nahrávkou za obránce vyslal kapitán Martin Hrabec a nepochopitelné minely Hromady, který třikrát netrefil z metru prázdnou bránu soupeře. Naopak domácí tým naši chybu na útočné modré čáře po které se dostal do samostatného nájezdu potrestal 7 a zároveň vítězným gólem 24 sekund před koncem zápasu. Kluky musím pochválit za předvedenou hru i nasazení. Z chyb a hlavně z neproměněných šancí by jsme se měli ponaučit a v dalších zápasech se je snažit minimalizovat.

Previous articleČtvrťáci sehráli nejdůležitější zápas roku 2015 proti svým rodičům
Next articleSpanilá jízda mladších žáků pokračuje v sobotu vysoko porazili Uherský Brod