Dorost v dobrém zápase hodně potrápil favorizovanou Porubu

HC RT TORAX PORUBA – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ    4:1

Sestava: Peterka, Hrabec, Havlík, Zalubil, Frolek, Baďura, Vyoral, Šabršula, Podešva, Dohnal, Fuga, Hurdes, Skřivánek, Pospíšil

Góly: Zalubil

V neděli odjelo mužstvo mladšího dorostu na led favorizované Poruby. Poruba má velmi silný kádr o čem svědčí i fakt, že ve finálové části ještě neprohráli a svým soupeřům nadělují více jak šestigólové příděli. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že musíme vycházet z dobře organizované obranné hry už ve středním pásmu a obranném pásmu zjednodušit rozehrávku. I když od začátku zápasu byl domácí tým herně lepší kluci se soupeřem drželi krok hlavně bojovností podpořenou bezchybným výkonem golmana Peterky, který v mnoha okamžicích v bráně doslova čaroval a za svá záda puk nepustil. Po první třetině se tedy odcházelo do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhé třetině jsme pokračovali v dobré hře, která domácí hráče trápila a i my jsme si dokázali vytvořit slibné brankové příležitosti, které jsme ovšem nedokázali proměnit v gól. V závěru třetiny jsme po obranném faulu nabídli Porubě přesilovou hru, kterou zkušený tým dokázal zužitkovat a dostat se do jednobrankového vedení. Ve třetí třetině bylo na klucích vidět, že síly pomalu docházejí  z čehož pramenili chyby v obraném pásmu a domácí hráči tak vytvářeli vetší tlak na naši bránu přičemž přidali ještě tři branky a rozhodli znovu o svém vítězství v poměru 4:1. My jsme vzhledem k kvalitě domácího týmu, který usiluje o návrat do nejvyšší soutěže spokojeni. Kluci odehráli dobrý zápas s dobrým nasazením a bojovností podpořeným vynikajícím výkonem golmana Peterky. I přes prohru patří klukům za dobrý zápas pochvala.