Dorost přehrál Brumov a postupuje :)

Dorost HCUH — HC Brumov – Bylnice 2:1 (1:0,1:1,0:0)

V neděli hostili naši dorostenci HC Brumov – Bylnice, kterým měli co vracet, protože zápas na Valašsku dopadl 7:2 pro domácí. Naši hoši posíleni sobotní výhrou v Kroměříži opět do zápasu vlétli jako uragán. Už ve 4. minutě dává naši první branku Patrik Volas, když se zjevil sám před brankářem Brumova po přihrávce Toma Staška – 1:0. Bohužel další příležitosti jsme nevyužili a tak do kabin se šlo za stavu 1:0. Střely na branku po 1. třetině 16: 7!

Druhá třetina pokračovala v režii našich dorostenců, ale ne a ne proměnit nějakou naši příležitost. A tak ve 32. minutě přišel zákonitý trest v podobě vyrovnání, když nenápadná střela od modré čáry proletěla klubkem hráčů před Matyášem Mračkem a k překvapení všech, kotouč skončil v brance – 1:1. Ale naši mladíci jsou bojovníci, což už mnohokrát dokázali. A tak po čtyřech minutách nám vrací vedení náš nejlepší hráč v utkání Tomáš Stašek po přihrávce Jirky Střítežského – 2:1. Střely ve 2. třetině 20:10.

Do třetí části nastupovali naši kluci už ve velmi okleštěné sestavě, když odstoupil Jakub Valda a Ondra Mišťúrik. Ale zbylých 12 statečných skvěle zvládli i poslední dvacetiminutovku a hosty vůbec nepustili do nějaké šance. Naopak sami jsme si opět vypracovali alespoň 4 tutovky, ale tento zápas nás nezastihl v nejlepší střelecké kondici, takže po šedesáti minutách svítil na světelné tabuli stav 2:1, který znamená, že bez ohledu na zbylé výsledky, náš dorost postupuje do nadstavbové části z prvního místa!!! Chlapci klobouk dolů.

Branky UH: Volas (Stašek), Stašek (Střítežský)

Nej hráči: Tomáš Stašek, Patrik Volas a Matyáš Mraček

Sestava UH: Mraček (Hendrych) – Pippal, Vaščák – Valda, Matula – Bezděk,

Hlůšek, Střítežský – Volas, Stašek – Macháň, Witoš, Mimochodek

Slovo trenéra Mojmíra Nečase: „Dnes musím kluky strašně pochválit za naprosto precizní výkon hlavně směrem dozadu a to především v závěrečné části, když už jsme kluky museli brzdit, aby nenapadali, protože ve dvanácti hráčích nejde tento způsob hry vydržet. Ale nesmírně si této výhry vážím, neboť tento výsledek vypovídá o charakteru mužstva vše. Nicméně je pravda, že ze čtyřiceti střel po dvou třetinách by jsme měli vytěžit více, než jen dvě branky.“

Previous articleStarší žáci smetli Valmez :)
Next articleVítězná tečka dorostu za základní částí :)