Debakl od Poruby!

Dorost HCUH — HC RT Torax Poruba 0:8
(0:1,0:5,0:2)

Sestava UH: Hendrych (41. Mraček), Valda – Střítežský, Vaščák – Pippal, Novák – Man, Bezděk – Hlůšek – Stašek, Macháň – Čechmánek – Žák, Mišťúrik – Witoš – Mimochodek, Od 30. navíc Vogl

V neděli se naši dorostenci naposledy v této sezóně střetli se suverénním lídrem nadstavbové části z Poruby. Po minulém vzájemném utkání, kdy jsme vyhráli v Porubě, všichni čekali vyrovnanou bitvu, opak byl ale pravdou.
Od úvodní minuty utkání, byli hosté jednoznačnými pány na ledě. Už ve 4. minutě se ujali také vedení a dále pokračovali ve skvělém bruslení a hře s kotoučem na svých holích. Největší šanci si Hradišťané vytvořili paradoxně v oslabení, ale samostatný nájezd Toma Staška hostující brankář vytěsnil nad branku. Stav byl po dvaceti minutách „jen“ 0:1 a to hlavně zásluhou Michala Hendrycha v naší brance.
Druhá perioda začala tam, kde skončila ta první a hosté pokojně navyšovali svůj náskok, takže po čtyřiceti minutách už byl stav hrozivých 0:6!
Ve třetí části hosté přeci jen zvolnili s jistotou vysokého vedení v zádech a tak překonali Matyáše Mračka, který šel poslední třetinu chytat jen dvakrát. Zápas tak skončil 0:8 pro Porubu a hosté si našem ledě snad ani pořádně nezatrénovali, tak jim cestu k vítězství naši hoši svým laxním přístupem usnadnili. Vše vypovídající o dění na ledě je poměr střel na branky, kde hosté vystřelili 40 krát a domácí pouze 12 krát.
Mojmír Nečas: „Stydím se, jaký výkon kluci dneska podali a nebyli Porubě důstojným soupeřem. Bez maximálního nasazení nemáme proti takovému týmu šanci a kluci na to byli upozornění, ale stejně to nepomohlo. Dobrý výkon dnes podali pouze oba brankáři, jinak bohužel nemáme koho pochválit.“