4 góly Patrika Volase stačily jen na bod!

Dorost HCUH — HC Vítkovice Ridera B 4:5 po S.N.
(0:1,2:1,2:2)

Branky a nahrávky Uh. Hradiště: Volas (Stašek, Valda), Volas (Žák), Volas (Čechmánek, Žák) a Volas (Žák)

Po 14-ti denní přestávce v sobotu nastoupil náš dorost proti Vítkovicím „B“. Od prvního střídání se hrál vyrovnaný zápas, s velkou snahou neudělat chybu nepustit svého soupeře do vedení. První velké hrubky se dopustili naši chlapci, když křížnou přihrávku vlastním pásmem vítkovičtí zachytili a nekompromisně trestali – 0:1. Za tohoto stavu se šlo do šaten.

Ve druhé části naši chlapci nechali ostych vůči svému soupeři v kabině a pořádně se do Vítkovic zakousli. Najednou jsme byli u všech kotoučů dříve, měli puk více na hokejkách a při každé možnosti soupeře atakovat tělem. Výsledkem této zlepšené hry bylo vyrovnání ve 31. minutě. Paťa Volas zakončoval přesilovkovou kombinaci s Tomem Staškem a Kubou Valdou – 1:1. Bohužel už za minutu se Vítkovice opět ujali vedení. Lehce vyhráli buly v našem pásmu a obránce prostřelil vše, co mu stálo v cestě a Michal Hendrych v naší brance vůbec nic neviděl – 1:2. Ale ve 34. minutě už bylo zase srovnáno. Patrik Volas dal svůj 2. gól v utkání po přihrávce Alana Žáka – 2:2. Do konce druhé části už se stav nezměnil, ačkoliv jsme posledních sedm minut vítkovické mačkali doslova jako citron, ale i ty největší příležitosti zůstaly nevyužity.

Závěrečná dvacetiminutovka začala pro domácí nešťastně a už ve 42. minutě musel Michal Hendrych opět lovit kotouč ze své sítě – 2:3. Ale ani tento průběh naše hochy nezlomil a ve 44. minutě opět Paťa Volas vyrovnává ze samostatného nájezdu na 3:3, když se před tím prosmýkl mezi dvěma soupeřovými obránci! Za další 4 minuty dává Patrik Volas svůj čtvrtý gól v utkání, když „načapal“ brankáře hostů střelou z brankové čáry – 4:3. Už,už se zdálo, Vítkovice poprvé v sezóně porazíme, ale 90 sekund před koncem soupeř ve vlastním oslabení proměňuje přečíslení dva na jednoho a srovnává na konečných 4:4.

A přichází nájezdy, ale oba brankáři čarují a po šesti sériích je stav stále 0:0, když za domácí postupně neproměnili Čechmánek, Žák, Stašek, Volas ,Witoš a Macháň, který svým blafákem poslal hostujícího brankáře doslova „na párek“, jenže kotouč do zcela odkryté branky nedopravil. V sedmé sérii se vítkovickým podaří přelstít Michala Hendrycha a Patrik Volas střílí jen do betonů. Vítkovice tak vyhrávají 4:5 po samostatných nájezdech.

Hvězdy utkání: Patrik Volas, Alan Žák a Michal Hendrych

Slovo trenéra Miroslava Malůška

Škoda, že jsme takový výkon nepřetavili v zisk tří  bodů. Byli jsme v zápase určitě lepší, ale ve chvílích, kdy jsme měli soupeře definitivně zlomit, tak jsme svoje šance neproměnili. Mám na mysli závěrečné minuty druhé části a přesilovou hru v samotném závěru utkání před vyrovnávací brankou. Velkou pochvalu si však za předvedený výkon zaslouží celý tým.