Velké nervy, ale nakonec tři body z Frýdku – Místku

HC Frýdek-Místek — Dorost HCUH 4 : 6
(1:2,2:2,1:2)

Branky HCUH:  Witoš bez asist., Man (Volas,Čechmánek), Hlůšek bez asist., Čechmánek (Valda, Pippal), Čechmánek (Volas) a Volas bez asist.

Ani ne 24 hodin po skvělém utkání s Brumovem – Bylnicí nastoupili naši dorostenci na  ledě zatím posledního Frýdku – Místku. Snad vinou únavy, podcenění či brzkého vstávání(utkání začínalo již v 10 hodin dopoledne) to byli domácí, kteří vstoupili lépe do utkání. Matyáš Mraček v naší brance se měl co ohánět, aby se domácí nedostali do jasného vedení. Ve druhé minutě měli domácí velkou možnost zúročit tuto snahu brankami, protože dostali příležitost hrát přesilovou hru 5 proti 3 a to více než minutu. Jenomže tuto početní výhodu nejen že nevyužili, dokonce sami inkasovali, to když Adam Witoš na modré čáře šikovně vypíchl domácím kotouč a své sólo zakončil krásnou střelou do šibenice. Tak se naši chlapci i ve třech dostali do vedení. Domácí byli stále opticky lepším celkem a v osmé minutě se již dočkali zaslouženého vyrovnání, protože využili svou další početní převahu, když na trestné lavici pykal Vojta Pippal. Hra se postupně vyrovnávala a v 11. minutě šli hosté opět do vedení, Patrik Volas si všiml krásně najetého Karla Mana mezi kruhy a ten přesnou střelou zápěstím překonal domácího brankáře. 1:2 byl výsledek po dvaceti minutách.

Ve druhé části se již zdálo, že Hradišťané našli  svoji pravou tvář a zlepšili svůj výkon. Odměna se dostavila záhy, ve 25. minutě skóroval Adam Hlůšek a ve 34. minutě na 1 : 4 pro hosty upravil Jakub Čechmánek. Zdálo se, že se utkání ubírá správným směrem, ale uspokojení našich hochů  bylo tak veliké, že dovolili domácím ve 37. minutě snížit na 2:4 a to dokonce při vlastní přesilové hře! A aby toho nebylo málo, tak za minutu frýdečtí potrestali další nedůslednosti hostů ve vlastní třetině a snížili na 3:4. Tak také skončila druhá třetina.

Do závěrečné části vstoupili opět lépe domácí a již ve 42. minutě bylo srovnáno. Tak a začínalo se od nuly. Útoky se střídaly na obou stranách, ale přeci jen začínali mít hosté navrch. Velkou úlevu do našich řad přinesla druhá branka v utkání z hole Jakuba Čechmánka(4:5) a do konce chybělo již jen něco málo přes dvě minuty. Domácí ve snaze o vyrovnání odvolali brankáře zkusili hru v šesti, ale v 59. minutě dal pojistku do prázdné branky Patrik Volas. Ačkoliv přístup v utkání nebyl zdaleka stoprocentní,  naši dorostenci opět potvrdili, že mají hokejové “ srdíčko“ na správném místě a odváží si tři body.

Střely :  32:45  Nej hráči UH :Jakub Čechmánek, Matyáš Vaščák a Matyáš Mraček