Ve Frýdku zněla hradišťská haka (aktualizace)

HC Frýdek-Místek — Dorost HCUH 2:6

(0:0,1:1,1:5)

Góly a asistence: Hlůšek (Bezděk, Valda), Volas (Stašek), Kaláč (Valda), Volas (Jakeš), Witoš (Macháň, Jakeš), Volas (Stašek)

V neděli zajížděli  naši  dorostenci k dalšímu utkání nadstavbové části na led Frýdku-Místku, kde před 14 dny podlehli domácím 5:2.

Vědomi si prohry v sobotním utkání s Brumovem- Bylnicí začali dorostenci utkání s patřičnou obezřetností a snahou první neinkasovat. A tak první část skončila fotbalovým výsledkem 0:0.

Od druhé třetiny už začali Hradišťané přebírat otěže zápasu do svých rukou a začali si vytvářet i brankové příležitosti. Ujala se až přesilovková kombinace ve 35. minutě po ose Valda – Čechmánek – Bezděk – Hlůšek, kdy posledně jmenovaný dorážel kotouč již do zcela odkryté branky domácích. Vedení ale nevydrželo hostům dlouho, protože již za minutu a půl bylo srovnáno po chybě obrany ve vlastní třetině. A mohlo být ještě hůř, protože ve 38. minutě měli domácí možnost dvojnásobné početní výhody. Naše obrana v čele s výborným brankářem Mračkem však odolala a toto oslabení přežila bez úhony.Takže po 2. části byl stav stále nerozhodný 1:1.

Ve třetí části však přišla doslova smršť našich dorostenců, když od 50. do 56. minuty překonali soupeřova brankáře 5×! Domácí už stačili jen kosmeticky výsledek upravit na konečných 2:6 pro Uherské Hradiště. A pak už mohli naši hoši slavit vítězství ve středovém kruhu vlastní obdobou novozélandské haky.